سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

استقرار 6 شرکت دانش بنیان در دانشگاه بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

استقرار 6 شرکت دانش بنیان در دانشگاه بیرجند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مسئول مرکز نوآوری و شتابدهی دانشگاه بیرجند گفت: این ششاستقرار 6 شرکت دانش بنیان در مرکز نوآوری وشتابدهی دانشگاه بیرجند شرکت فعال در زمینه تولید داروهای گیاهی، تجهیزات الکترونیک مرتبط با انرژی خورشیدی، بهینه سازی مصرف آب، تولید اپلیکیشنهای مهندسی،خدماتی، عمومی و محصولات کشاورزی می باشند که مورد حمایت این مرکز قرار گرفتند.

علی سعیدی هدف از ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی دردانشگاه بیرجند را ارتقای سطح فناوری و توانمندیهای فناورانه داخلی، افزایش توان رقابتی، ایجاد اشتغال پایدار، توسعه و حمایت از محصولات دانش بنیان و نوآورانه اعلام کرد و افزود:  برگزاری استارت آپ ویکندها، کارگاه های آموزشی و دوره های تخصصی کسب و کار از دیگر وظایف مرکز نوآوری است.
وی گفت: حمایت مرکز از افراد، تیم های نوآور در قالب هسته نوآور، واحد نوآور، شرکت نوآورو شرکت دانش بنیان است  و به جز شرکتهای دانش بنیان، سایر واحدها پس از طی مراحل کارشناسی و داوری ایده می توانند از حمایتهای مادی و معنوی مرکز نوآوری برخوردار شوند.
مسئول مرکز نوآوری و شتابدهی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه هم اکنون 1000 متر مربع زیربنای این مرکز است، افزود: با توسعه زیربنا به 2500 متر مربع ، بیش از 50 واحد نوآور می تواند در این مرکز مستقر شده و مورد حمایت مادی و معنوی قرار گیرد.

علی سعیدی گفت: استفاده از حمایتهای مرکز نوآوری با فرآیند مستمر ارزیابی برای هسته نوآور 6 ماه، واحد نوآور 9 ماه، شرکت نوآور 18 ماه و شرکتهای دانش بنیان 36 ماه است.
مرکز نوآوری و شتابدهی دانشگاه بیرجند،  از محل اعتبارات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دی 97 در دانشگاه افتتاح شد که به صورت رسمی فعالیت آن امسال با استقرار این شرکتها آغاز شده است.