جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

استقرار پزشک پزشکی قانونی در فردوس و نهبندان نیازمند وجودساختمان - نمایش محتوای خبر

 

 

استقرار پزشک پزشکی قانونی در فردوس و نهبندان نیازمند وجودساختمان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: بیشترین مشکل کمبود فضایپزشکی قانونی نهبندان روی هوا فیزیکی و نبود اعتبار  برای پزشکی قانونی در استان مربوط به شهرستانهای فردوس و نهبندان است.

آقای جعفرزاده با بیان اینکه کمبود پزشک برای پزشکی قانونی نهبندان و فردوس با جذب 6 نفر از طریق سهمیه تعهد خدمت یا بورسیه تا نیمه دوم سال برطرف می شود، افزود: خوشبختانه در این مورد در مرکز استان مشکلی نداریم .

وی با بیان اینکه در نهبندان ساختمان پزشکی قانونی نداریم و تنها یک پزشک پاره وقت با این اداره همکاری می کند، گفت: در صورت نیاز به معاینه اجساد، این کار در بیمارستان نهبندان انجام می شود  و چنانچه نیاز به تشریح اجساد باشد به مرکز استان ارجاع داده می شود .

مدیرکل پزشکی قانونی استان افزود: برخی اقدامات دیگر مربوط به پزشکی قانونی نهبندان، به دلیل نداشتن مکان، در مطب این پزشک پاره وقت انجام می شود.

جعفرزاده گفت: در شهرستان فردوس هم زمین برای ساخت پزشکی قانونی وجود دارد ولی به دلیل کمبود اعتبار هنوز ساختمانی ساخته نشده است و کارهای مربوط به پزشکی قانونی در ساختمان اجاره ای انجام می شود.

وی با بیان اینکه برای ساخت و تجهیز یک فضای قابل قبول برای پزشکی قانونی در این شهرستانها در مجموع حدود یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است، افزود: در صورت در اختیار گذاشتن ساختمان می توان با حدود 100 تا 150 میلیون تومان این مکان را تجهیز کرد.

وی از مسئولان خواست تا جایی که می توانند بخصوص در این شهرستانها، برای ایجاد و اختصاص مکانی برای پزشکی قانونی کمک کنند چرا که شرط حضور و استقرار پزشکان متعهد و بورسیه در این شهرستانها داشتن ساختمان مناسب است.