سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

استقبال سرمایه گذاران برای ایجاد 14 اقامتگاه بومگردی جدید در سرایان - نمایش محتوای خبر

 

 

استقبال سرمایه گذاران برای ایجاد 14 اقامتگاه بومگردی جدید در سرایان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، مسئول میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرایاناستقبال سرمایه گذاران برای ایجاد 14 اقامتگاه بومگردی جدید در سرایان گفت : مجوز احداث و ایجاد 2 مورد در روستای کریمو ، یک واحد در روستای مصعبی ، در شهر آیسک و  روستاهای نرم و بنی خانیک هر کدام یک واحد ، کال زو و سد شهید پارسا واحد بوم گردی و مجتمع تفریحی ، 2 واحد بوم گردی در کویر سه قلعه صادر شد که امیدواریم تا پایان سال 1399 این اقامتگاه ها به بهره برداری برسد.

محمد عرب هر اقامتگاه بومگردی بر اساس امکاناتی که ارائه می دهد درجه بندی شده و خدماتی از جمله محلی برای استراحت و خواب شبانه، سرویس های بهداشتی و حمام، پذیرایی و سرو غذا یا وجود امکانات کامل آشپزی برای مسافران  فراهم می کند.

وی گفت: تاکنون اقامتگاههای بوم گردی نمکزار ، راویج و زرین چاه در کویر سه قلعه، اقامتگاه های بومگردی گوهر خاتون در روستای گردشگری مصعبی، عمارت میرزا در روستای نوده و اقامتگاه بوم گردی و سفره خانه سنتی کاه کوه در شمال شهر سرایان به بهره برداری رسیده و ظرفیت این اقامتگاه ها 300 نفر در شبانه روز است.

عرب افزود: همچنین پروانه بهره برداری برای 4 اقامتگاه بوم گردی دیگر در دست اقدام صادر شد که تا پایان سال به بهره برداری می رسد.