سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

استقبال از تولیدات خراسان جنوبی در نمایشگاه نوروزگاه ایران - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

استقبال از تولیدات خراسان جنوبی در نمایشگاه نوروزگاه ایران

استقبال از تولیدات خراسان جنوبی در نمایشگاه نوروزگاه ایران


تولیدات خراسان جنوبی در نمایشگاه نوروزگاه ایران در مشهد با استقبال چشمگیر هم وطنان و تجار خارجی مواجه شد

تولیدات خراسان جنوبی در نمایشگاه نوروزگاه ایران در مشهد با استقبال چشمگیر هم وطنان و تجار خارجی مواجه شد.

 مدیر عامل سازمان همیاری شهرداریهای استان در نشست خبری گفت: در این نمایشگاه تولیدات استان 800 میلیون تومان به فروش رسید و سفارشهای مختلفی از داخل و خارج از کشور گرفتیم.
اخلاقی پور، صنایع دستی، فرش، حوله های سنتی، سنگهای قیمتی و تزیینی، عرقیجات گیاهی، شیرشتر، عسل، روغن کنجد، زرشک، عناب و زعفران را از جمله محصولات ارائه شده استان در این نمایشگاه اعلام کرد و افزود: علاوه بر آن محصولات جدید و فراوری شده ای از جمله نوشیدنیهای زرشک و زعفران و حبه عناب که مطابق با سلیقه مشتریان تولید شده است، مورد توجه بازدید کنندگان این نمایشگاه قرار گرفت.
وی گفت: خراسان جنوبی در  نمایشگاه نوروزگاه ایران 179 غرفه در 4 هزار و 400 متر مربع فضای نمایشگاهی و همچنین 11 سیاه چادر عشایری برای معرفی تولیدات خود دایر کرده بود.
مدیر عامل سازمان همیاری شهرداریهای استان همچنین از عقد تفاهمنامه های تجاری با تجار ایرانی مقیم کشورهای آلمان، استرالیا، عمان و چین در حاشیه این نمایشگاه خبر داد و افزود: این تفاهمنامه ها برای فروش و برگزاری نمایشگاه محصولات خراسان جنوبی در این کشورها بسته شده که باید پیگیری شود.
اخلاقی پور معرفی ظرفیتها و توانمندیهای خراسان جنوبی، تغییر نگرش مردم کشور نسبت به خراسان جنوبی، انسجام بخشی به تولیدات بومی و پیوستن استان به بازارهای داخلی و خارجی را از اهداف و دستاوردهای نمایشگاه نوروزگاه ایران برشمرد.
نمایشگاه نوروزگاه ایران 4 تا 11 فروردین در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار شد.
 مدیر عامل سازمان همیاری شهرداریهای استان همچنین با بیان اینکه این سازمان نهادی عمومی غیر دولتی است و آماده حمایت از بخش خصوص گفت: این سازمان قرار نیست جای بخش خصوصی را بگیرد و تلاش می کنید با آموزش و بازاریابی یاریگر این بخش باشد.
اخلاقی پور با اشاره به پرداخت تسهیلات 5 میلیون تومانی برای ایجاد اشتغال پایدار در روستا، از بانکها خواست در پرداخت این تسهیلات سختگیری نکنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.