جهش تولید | شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه های اجرایی برای جذب گردشگر - نمایش محتوای خبر

 

 

استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه های اجرایی برای جذب گردشگر

نخعی نژاد ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در کارگروه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، با اشاره به قابلیت های فراوان استان خراسان جنوبی در زمینه گردشگری گفت : این صنعت یک فرصت شغلی برای استان است که باید با برنامه ریزی صحیح زمینه ایجاد تحول اقتصادی را فراهم کرد.

نخعی نژاد با بیان اینکه خراسان جنوبی نتوانسته در بخش گردشگری جایگاه مطلوبی را در کشور بدست آورد، گفت: این موضوع نیازمند شناساندن فضای گردشگری استان با استفاده از ظرفیت رسانه ها و تدوین برنامه گردشگریست.

رمضانی ، مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان هم از راه اندازی دائمی بازارچه های صنایع دستی در مناطق مختلف خراسان جنوبی خبر داد .

رمضانی گفت : در سفر رییس جمهور به استان یک میلیون و 500 هزار تومان تسهیلات قرض الحسنه برای هر نفر در تجهیز کارگاههای صنایع دستی اختصاص یافته است.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان از چاپ 25 هزار جلد کتابچه راهنمای مسافر و گردشگر و 130 هزار نقشه گردشگری برای ایام نوروز خبر داد و گفت : برای چاپ این کتابچه ها 160 میلیون تومان اعتبار نیاز است که مشارکت مالی دستگاه ها را می طلبد .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی