جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

استاندار: مسیر سرمایه گذاری در استان هموارتر شود - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار: مسیر سرمایه گذاری در استان هموارتر شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز خراسان جنوبی، معتمدیان عصر امروز در سومین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استاندار: مسیر سرمایه گذاری در استان هموارتر شوداستان با تأکید بر تسهیل روند واگذاری زمین و فرآیند استعلامات سرمایه گذاری گفت: یکی از مهم ترین دلایل بی رغبتی سرمایه گذاران برای حضور در خراسان جنوبی، طولانی بودن روند واگذاری زمین و گرفتن استعلامات از دستگاههای مربوطه است که بایستی این امر تسهیل شود.
وی همچنین در خصوص راه آهن چابهار - بیرجند - مشهد گفت: با پیگیری های انجام شده 32 کیلومتر از قطعه بیرجند به سمت ایستگاه یونسی در خراسان رضوی با حضور 3 شرکت به مناقصه گذاشته شده است که امید است به زودی مراحل اجرایی آن از بیرجند آغاز شود.
استاندار همچنین از تصویب طرح دوم راه آهن به طول 271 کیلومتر از بیرجند به گناباد در کمیسیون اقتصادی دولت خبر داد و افزود: برای تکمیل و راه اندازی این طرح نیز 4 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
پور عیسی، دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان هم از تهیه و تدوین نقشه جامع سرمایه گذاری در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: این نقشه سبب ایجاد یک بانک اطلاعاتی از زمین های مستعد و همچنین مجوزهای بی نام می شود تا به محض ورود یک سرمایه گذار به استان بتوانیم با ارائه این نقشه روند کار را سرعت بخشیم.
میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هم با اشاره به اینکه هم اکنون در استان طرح های عمرانی خوبی در حال انجام است گفت: از تولیدکنندگان و انجمن های صنفی میخواهیم تا از این فرصت برای حمایت از تولیدات استان و ایجاد کسب و کار استفاده کنند.
امیرحسنخانی نماینده مردم شهرستان های فردوس، سرایان، طبس و بشرویه  در مجلس شورای اسلامی هم خواستار حضور فرمانداران در شهرک های صنعتی شهرستان ها شد تا مسائل و مشکلات آنها را بررسی و برای آن چاره اندیشی کنند.
افضلی نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز خواستارهموار کردن مسیر برای ورود سرمایه گذاران  به استان شد.
ارائه چند طرح از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان و ارائه گزارشی از  نتایج سفر آقای مخبر و انصاری به استان از دیگر موضوعات مطرح شده در سومین نشست شورای برنامه ریزی  و توسعه استان بود.