رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

استاندار : رشد سرمایه گذاری خراسان جنوبی باید به 4 درصد برسد - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار : رشد سرمایه گذاری خراسان جنوبی باید به 4 درصد برسد

توزیع پیشنهادی اعتبارات ماده 180قانون 5 ساله پنجم توسعه ،بررسی مصوبات کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان و دیدگاه های کارآفرینی و اشتغال از مهمترین محورهای مورد بحث در نشست شورای برنامه ریزی استان بود.

استاندار با بیان اینکه میزان رشد سرمایه گذاری خراسان جنوبی باید به 4 درصد برسد، گفت: دستگاه های اجرایی باید در کوتاه ترین زمان ممکن به درخواست های سرمایه گذاران با نگاه مثبت پاسخ دهند.

خدمتگزار با اشاره به توزیع پیشنهادی اعتبارات ماده 180قانون 5 ساله پنجم توسعه استان گفت: تلاش شده است تا توزیع اعتبارات همواره بر اساس شاخص های قابل ارزیابی از جمله سرانه فرهنگی ، ورزشی ، بهداشتی و درمانی ، افزایش جمعیت تحت پوشش شبکه آب آشامیدنی سالم ، اجرای طرح در مناطق روستایی و توسعه بخش صنعت صورت می گیرد.

استاندار با اشاره به سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی و لزوم پیگیری مصوبات این سفر، تقویت ارتباط مدیران استانی با مدیران فرا دستی در وزارتخانه ها را مورد تاکید جدی قرار داد.

معاون کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم با بیان اینکه خراسان جنوبی نزدیک به یک درصد از جمعیت کشور را در خود جای داده است ، گفت: ضروریست سالانه 5 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شود.

در این نشست حجت الاسلام عبادی نماینده مردم شهرستان های بیرجند،درمیان و خوسف و هروی نماینده مردم شهرستان های قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی و همچنین رضایی و نخعی نژاد معاونان استاندار خواستار فراهم کردن زیرساخت ها ، ایجاد بستر مناسب برای تولید و تعیین سهمیه استان از منابع صندوق توسعه ملی شدند.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی