سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

استانداردهای اورژانس خراسان جنوبی بالاتر از نرم کشوری - نمایش محتوای خبر

 

 

استانداردهای اورژانس خراسان جنوبی بالاتر از نرم کشوری

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در نشست خبری به مناسبت سالروز استانداردهای اورژانس خراسان جنوبی بالاتر از سطح کشوریتاسیس اورژانس پیش بیمارستانی با اشاره به فعال بودن دو اتوبوس آمبولانس و 128 دستگاه آمبولانس در استان گفت: از این تعداد 73 آمبولانس اصلی و 55 آمبولانس پشتیبان است.

احمدی به 48 هزار ماموریت در شش ماهه نخست امسال اشاره کرد و افزود: آمار تصادفات 30 درصد و کل ماموریت ها 10 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه دو پایگاه امداد هوایی در طبس و بیرجند فعال است گفت: از ابتدای امسال تاکنون 119 مورد ماموریت انجام شده است و شهرستان طبس رتبه ششم کشور را در انجام ماموریت های امداد هوایی دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص زمان رسیدن ماموران اورژانس بر بالین بیمار هم گفت: این زمان در خراسان جنوبی در شهرها 6 و در جاده ها 9 دقیقه است که استاندارد کشور در شهر 8 و در جاده 15 دقیقه است.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خراسان جنوبی هم از اضافه شدن 6 دستگاه آمبولانس مجهز به استان خبر داد و گفت: برای هر دستگاه آمبولانس یک میلیارد و 800 میلیون تومان هزینه شده است.

حسینی افزود: بیشترین تماس ها با اورژانس مربوط به بیماران در داخل شهرهاست که بیشترین مشکلات نیز عارضه قلبی، مسمومیت ها و بیماری های شایع در اطفال است.

وی همچنین در خصوص برنامه های آینده اورژانس برای بهبود ارئه خدمات به مردم گفت: با جایگزین کردن سیستم های بروز و دیجیتال به جای سیستم های سنتی در آستانه جهش تکنولوژیک در نحوه ارائه خدمات پیش بیمارستانی هستیم.