جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

ارسال روزانه 40 تن تخم مرغ به خارج از استان - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

ارسال روزانه 40 تن تخم مرغ به خارج از استان

ارسال روزانه 40 تن تخم مرغ به خارج از استان


40 تن تخم مرغ روزانه از خراسان جنوبی به خارج از استان ارسال می شود

 

40 تن تخم مرغ روزانه از خراسان جنوبی به خارج از استان ارسال می شود.

سرپرست اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، آبزیان و زنبور عسلدامپزشکی استان گفت: هم اکنون بیش از55 تن تخم مرغ در روز در استان تولید می شود که مصرف متوسط استان در روز بیش از 14 تن است.
قاسم عجم افزود: هم اکنون 934 هزار قطعه مرغ تخم گذار در 35 واحد فعال در زمينه توليد تخم مرغ در خراسان جنوبی وجود دارد .
وی از افزایش 13 درصدی جوجه ریزی در مزارع مرغ تخمگذار  استان در 11 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد و گفت: در این مدت 639 هزار قطعه جوجه یک روزه تخم گذار به مزارع تخم گذار استان وارد شده که این رقم در مدت مشابه پارسال 536 هزار و 700 قطعه بوده است.
سرپرست اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، آبزیان و زنبور عسل دامپزشکی استان علت افزایش جوجه ریزی را افزایش تقاضای بازار برای تخم مرغ و ضرورت نوسازی سني  مزارع تخمگذار استان دانست .

عجم افزود: برای نوسازی سن مزارع تخمگذار استان، 40 هزار قطعه مرغ تخم گذار که توجیه تولید تخم مرغ ندارند از مزارع استان حذف شدند.
وی گفت: جوجه های حمل شده به استان همگی از مناطق پاک و زیرنظر  دامپزشکی تهیه شده اند و خوشبختانه تاکنون آنفلوانزای فوق حاد در هیچ کدام از مرغداری های استان مشاهده نشده است
سرپرست اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، آبزیان و زنبور عسل دامپزشکی استان افزود: با توجه به احتمال ورود بیماری توسط پرندگان وحشی و وقوع دو مورد آنفلوانزای فوق حاد در زاغ های وحشی افغانستان، توصیه می شود مرغداران بخصوص مرغداری های تخمگذار از غیر قابل نفوذ بودن انبارها و سالن های مرغداری اطمینان حاصل کنند.
وی تأکید کرد: شکارچیان و گردشگران طبیعت از تماس با لاشه پرندگان وحشی پرهیز کنند و مراتب را به دامپزشکی محل اطلاع دهند تا نمونه برداری و آزمایشات لازم انجام شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.