سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

ارز آوری حدود 238 میلیون دلاری صادرات کالا از گمرکات استان - نمایش محتوای خبر

 

 

ارز آوری حدود 238 میلیون دلاری صادرات کالا از گمرکات استان

صادرات کالا از گمرکات خراسان جنوبی از ابتدای امسال تاکنون 237 میلیون و 950 هزار و 991  دلار ارزآوری داشته است.

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی با اشاره به صادرات 257 هزار و 32 تن کالای تولیدی استان در این مدت گفت:صادرات کالا نسبت به مدت مشابه پارسال 8 درصد افزایش داشته است.

آقای خاشی عمده اقلام صادراتی را شامل حلال صنعتی، هوی اند، مکمل سوخت، موکت، ایزوگام، سیمان، زرشک، کاشی، شکلات، ویفر و کنسرو نخود بر شمرد که به کشورهای افغانستان، عراق، پاکستان، آلمان و ترکمنستان صادر شده است.

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی به صادرات کالاهای سایر استانها از محل ماده 116 اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون 383 هزار و 840 تن کالا به ارزش 154 میلیون و 378 هزار و 545 دلار از گمرکات و بازارچه های مرزی خراسان جنوبی به خارج از کشور صادر شده  که نسبت به مدت مشابه پارسال از لحاظ وزنی 263 درصد و از لحاظ ارزش 27 درصد افزایش داشته است.

انواع مشتقات نفتی، تراکتور، کاشی و سرامیک، موکت، انواع کودهای شیمیایی و معدنی، سیمان، تجهیزات صنعتی، انواع محصولات پروپیلینی، پی وی سی و انواع مواد غذایی مجاز،عمده اقلام صادراتی استان های فارس، اصفهان، کرمان، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه و مازندران بوده که ازگمرکات  خراسان جنوبی به خارج از کشور صادر شده است.