سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

ارزآوری 2/5 میلیون دلاری فرش دستباف خراسان جنوبی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

ارزآوری 2/5 میلیون دلاری فرش دستباف خراسان جنوبی

ارزآوری 2/5 میلیون دلاری فرش دستباف خراسان جنوبی


فرش دستباف خراسان جنوبی در سه ماه نخست امسال 2/5 میلیون دلار ارزآوری داشت

فرش دستباف خراسان جنوبی در سه ماه نخست امسال 2/5 میلیون دلار ارزآوری داشت.

رئیس اتحادیه فرش دستباف استان گفت: در سه ماه نخست سال جاری بافندگان استان 35 هزار مترمربع فرش به ارزش 13 میلیارد تومان تولید کردند که 20 هزار مترمربع آن صادر شد.
کامیابی مسک با بیان اینکه در این مدت بیش از 60 درصد تولیدات فرش دستباف  استان به کشورهای اروپایی صادر شد افزود: فرشهای دستباف خراسان جنوبی به کشورهای آلمان، امارات، ایتالیا، اسپانیا و سایر کشورهای اروپایی صادر می شود.
وی عمده نقوش فرشهای تولیدی استان را شامل ریزه ماهی، خشتی و ایلیاتی عنوان کرد و گفت: در مدت مشابه سال گذشته نیز همین مقدار صادرات فرش را داشتیم.
رئیس اتحادیه فرش دستباف استان، کوچک شدن بازارهای جهانی، روی آوردن مشتری ها به سمت سایر کفپوش ها و پیدا نکردن بازارهای جدید را از جمله مشکلات فروش و صادرات فرش خراسان جنوبی عنوان کرد.
کامیابی مسک با گلایه از اینکه تنها ده درصد بافندگان خراسان جنوبی بیمه هستند افزود: از 50 هزار بافنده تمام وقت، پاره وقت و فصلی استان هم اکنون تنها 4 هزار و 300 نفر بیمه قالی بافی هستند
خراسان جنوبی یکی از قطب های تولید  فرش دستباف کشور است به طوری که دو فرش قهستان و مود این استان نیز به ثبت جهانی رسیده اند

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.