رونق تولید ملی | شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۸

ارتقا پارک علم و فناوری استان به رده 2 تشکیلاتی - نمایش محتوای خبر

 

 

ارتقا پارک علم و فناوری استان به رده 2 تشکیلاتی

مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم،تحقیقات و فناوری در جمع روسای دانشگاه ها در بیرجند گفت: وجود فناوران خلاق و نیروی متخصص و همچنین  174شرکت دانش بنیان و هسته فناور در خراسان جنوبی بدان معناست که پارک علم و فناوری قابلیت این را دارد که از رده تشکیلاتی 3 به رده تشکیلاتی 2 پارک های علم و فناوری کشور تبدیل شود.

 کریمیان اقبال با اشاره به اینکه خراسان جنوبی از قطبهای علمی کشور است افزود: وجود 50 هزار دانشجو در استان فرصتی مناسب برای برنامه ریزی با رویکرد توسعه علمی است.

وی درخشش خوب کارآفرینان خراسان جنوبی در نمایشگاه علم و فن آوری تهران در هفته پژوهش گفت : با حمایت های مسئولان از پارک علم و فناوری شاهد شکوفایی این پارک در سطح ملی خواهیم بود.

گلستانی فر معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار هم با اشاره به مسیر رو به رشد علم و فناوری در کشور گفت : خوشبختانه با تلاشهای انجام شده از سوی جوانان مستعد ایرانی هر روز به اهداف سند چشم انداز 1404نزدیک می شویم.

دوستی رییس پارک علم و فناوری استان نیز با اشاره به ظرفیت جوان استان گفت: باید با هدایت نیروی انسانی متخصص به سمت تولید علم و افزایش ثروت قدم برداشت.

در این نشست روسای دانشگاه ها و مدیران استانی به بیان نظرات و مشکلات خود پرداختند.