رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

ارائه راهکار برای رفع موانع و مشکلات افزایش تولید و رونق اقتصادی در روستاها - نمایش محتوای خبر

 

 

ارائه راهکار برای رفع موانع و مشکلات افزایش تولید و رونق اقتصادی در روستاها

اولین همایش شوراهای اسلامی و دهیاران استان در بیرجند برگزار شد.

همایشی برای ارائه راهکارهایی برای رفع موانع و مشکلات در جهت افزایش تولید و رونق اقتصادی در روستاها در این همایش تعدادی از اعضای شوراهای اسلامی و دهیاری روستاهای استان به بیان مشکلات موجود در روستاها و راهکارهای رفع آن پرداختند.

در ادامه معاون عمرانی استاندار پاسخگوی اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران بود و بابیان اینکه توسعه روستاها یک رسالت ملی است گفت : روستاها محل تولیدند و همه باید تلاش کنیم تا روستاهایی پویاتر و فعال تر داشته باشیم.

نخعی نژاد  بر حداکثر بهره وری از منابع آبی  و حفظ فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی در روستاها تاکید کرد و گفت : تمامی دستگاه های استان موظف اند مطالبات شوراهای اسلامی و دهیاری ها را به جد پیگیری کنند.

وی بابیان اینکه جنگ امروز علیه ایران یک جنگ اقتصادی است گفت : توجه به روستاها و رفع مشکلاتشان و همت مردم می تواند در روستاها بتاعث تولید شود و به اقتصاد کشور در این شرایط کمک کند.

معاون عمرانی استاندار گفت : تلاش خواهد شد در چارچوب قانون نظارت بیشتری بر دهیاری ها داشته باشیم و یک رقابت سازنده بین روستاها ایجاد شود.

نخعی نژاد بر تشکیل گردهمایی های بیشتر بین شوراهای اسلامی و دهیاری ها تاکید کرد و گفت :مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری باید تجارب موفق دهیاری های روستاهای سطح کشور را به دهیاران منتقل کند.

وی بر استفاده از صنعت پرسود و پردرآمد گردشگری در روستاهای استان تاکید کرد و گفت : مسئولان باید با برنامه ریزی و فرهنگ سازی در این زمینه ضمن ایجاد اشتغال و درآمد در روستاها از مهاجرت به شهرها جلوگیری کنند .

علوی مدیر کل دفتر روستایی و شوراهای استانداری هم در این همایش خشکسالی های چندین ساله را در افزایش مشکلات در روستاها بسیار موثر دانست و گفت : اراده، خودباوی و مشارکت مردم در روستاها را بهترین راهکار برای مقابله با این مشکلات دانست.