رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

اذان تا اذان - نمایش محتوای صدا

 

 

اذان تا اذان

Loading the player...
اذان تا اذان

نیمه شعبان علاوه بر اینکه سالروز میلاد خجسته امام زمان حضرت مهدی موعود (عج) است؛ فرصت معنوی مناسب و ارزشمندی برای راز و نیاز با خالق هستی، نزدیکی هر چه بهتر و بیشتر به معبود و کسب برکات الهی نیز به شمار می رود. شب نیمه شعبان از چنان اهمیتی برخوردار است که همردیف و همپای شب قدر قرار دارد و از این موقعیت می توان برای کسب خیرات و برکات معنوی بهره برد.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) برای لحظات معنوی شب نیمه شعبان، ویژه برنامه ای با عنوان «اذان تا اذان» را پیش بینی نموده که از ساعت 21:00 روز شنبه (اول خرداد) به صورت زنده و مستقیم تقدیم هم استانی های عزیز خواهد نمود.

موضوع اصلی برنامه "مهدویت و انتظار" است و به مواردی از قبیل: ویژگی های منتظران واقعی، نشانه های ظهور، فلسفه انتظار و .... پرداخته خواهد شد. برنامه توسط دو نفر گوینده خانم و آقا، در فضایی معنوی توام با شادمانی اجرا می شود. بخش های مختلفی برای این ویژه برنامه تدارک دیده شده که عبارتند از:

بخش کارشناسی برنامه به بحث درخصوص موضوع "مهدویت" می پردازد. تفسیر زیارت آل یاسین به مدت 15 دقیقه توسط کارشناس مذهبی بیان می شود. سخنرانی "حجت الاسلام سید علیرضا عبادی" درخصوص اعمال شب نیمه نیز شعبان پخش خواهد شد.

دو بخش نمایشی با محوریت "ولادت امام زمان (عج)" پخش خواهد شد.

گزارشگر برنامه در جمع مردم حضور داشته و به صورت زنده به انعکاس جشن های مردمی شب نیمه شعبان می پردازد. همچنین از نظرات مردمی در قالب بسته های صوتی و پخش تلفن ها و پیامک های آنان نیز استفاده خواهد شد.

با خبرنگاران شهرستان های مختلف استان و نیز مراکز مذهبی مانند قم، مشهد و شیراز ارتباط برقرار شده و از برنامه های ویژه نیمه شعبان در این اماکن اطلاع رسانی می گردد.

از برنامه های ادارات کل تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه استان در این اعیاد اطلاع رسانی خواهد شد. برای جذابیت بخشیدن و زیباسازی فضای برنامه از مسابقه و موسیقی بیکلام و با کلام نیز استفاده می شود.

پخش برنامه «اذان تا اذان» تولیدی صدای مرکز خراسان جنوبی تا ساعت 24:00 ادامه خواهد داشت. پس از پایان بخش خبری شبکه سراسری تا ساعت 2:00 بامداد برنامه به صورت زنده از محل مسجد جمکران (مرکز قم) پخش خواهد شد.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی این ویژه برنامه را «علی جعفری جم» بر عهده دارد و سایر عوامل گروه تولید برنامه عبارتند از:

- گویندگان : فرشید جعفری، الهام نیک بین

-گزارشگران : سید مهدی ابراهیمی

- نویسنده : منصوره عسگری دشت بیاض

- صدابردار : نبی الله نبی پور