جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

ادامه بارشها و وقوع یخبندان در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

ادامه بارشها و وقوع یخبندان در خراسان جنوبی

بارشها در خراسان جنوبی تا اواخر وقت امشب ادامه دارد و از فردا شب کاهش دمای هوا سبب وقوع یخبندان در استان خواهد شد

بارشها در خراسان جنوبی تا اواخر وقت امشب ادامه دارد و از فردا شب کاهش دمای هوا سبب وقوع یخبندان در استان خواهد شد.

کارشناس هواشناسی استان گفت:بارشهایی که از دو روز گذشته در استان آغاز شده است، با شدت کمتر امروز و امشب در شهرهای قاین، فردوس، سرایان، درمیان، سربیشه، حاجی آباد، بیرجند و بشرویه ادامه خواهد داشت.

خانم زارعی افزود: در این مدت احتمال جاری شدن رواناب، بارش تگرگ و تشکیل مه در ارتفاعات استان وجود دارد ضمن اینکه برای صبح جمعه احتمال بارش برف در ارتفاعات حاجی آباد زیرکوه هم قابل پیش بینی است.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی از اواخر وقت امشب از استان خارج می شود، گفت: از فردا شب روند کاهش دمای هوا سبب وقوع یخبندان در استان می شود که تا دوشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی استان از کاهش 8 تا 15 درجه ای دمای هوا به طور میانگین دراین مدت خبر داد.

خانم زارعی به کشاورزان و باغداران توصیه کرد تا نسبت به تامین سوخت مورد نیاز سالنهای پرورشی، مدیریت مصرف سوخت، تنظیم دما در مرغداریها، تخلیه آب ماشین آلات کشاورزی برای جلوگیری از یخ زدگی  دراین ایام اقدام کنند.

در شبانه روز گذشته، نهبندان با 20 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و سربیشه با 6 درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین شهر استان بود.

همچنین تغییرات دمایی مرکز استان در این مدت 9 و 16 درجه سانتیگراد بود که پیش بینی می شود امروز حداکثر دمای بیرجند با یک درجه کاهش به 15 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی