جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

ادامه بارشها، این بار در شمال استان - نمایش محتوای خبر

 

 

ادامه بارشها، این بار در شمال استان

بارش باران در شمال استان خراسان جنوبی ادامه دارد.

پس از بارش های نیمه شرقی استان، روز دوشنبه (27 دی) مردم شمال خراسان جنوبی منتظر بارش رحمت الهی هستند.

، کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی گفت: از اواخر وقت روز یکشنبه (26دی) با رشد موقت ابر، سامانه ضعیفی در نواحی شمالی و مرکزی استان بصورت بارشهای پراکنده برف و باران و تشکیل مه در ارتفاعات فعالیت خواهد کرد.

خانم زارعی افزود: این سامانه بیشتر در شهرهای فردوس، سرایان، طبس، بشرویه، زیرکوه، خضری و قاین و بصورت کمتر در شهرهای بیرجند، سربیشه و درمیان فعال خواهد بود که سرما و یخبندان را نیز در این نواحی به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته به طور میانگین در استان 0.6 میلیمتر باران بارید گفت: بیشترین بارندگی بصورت بارش برف در زهان با ارتفاع8  سانتی متری و همچنین به صورت بارندگی در بیرجند با مقدار 3.5 میلیمتر بود .

کارشناس هواشناسی استان، میانگین بارشهای خراسان جنوبی از ابتدای سال زراعی جاری را  6.7 میلیمتر عنوان کرد و افزود: این میزان بارندگی در مقایسه با بارندگی های مدت مشابه پارسال در استان 76 درصد و در مقایسه با بارندگی های بلند مدت استان 81 درصد کاهش دارد.

در 24  ساعت گذشته سربیشه با 6 درجه سانتیگراد زیر صفر خنک ترین شهر و نهبندان و طبس با 13 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان گزارش شده است.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی