جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

ادامه امدادرسانی به سیل زدگان شهرستان نهبندان - نمایش محتوای خبر

 

 

ادامه امدادرسانی به سیل زدگان شهرستان نهبندان

امدادرسانی به سیل زدگان شهرستان نهبندان ادامه دارد.

مديرعامل جمعيت هلال احمر خراسان جنوبي گفت:در پي وقوع سيل در شهرستان نهبندان 18 تيم عملياتي این جمعيت در مناطق سيل زده مستقر شده و به امدادرساني مشغولند.

آقای شهرياري افزود: 400 سيل زده روستاهاي نهبندان در 140 چادر اسكان اضطراري هلال احمر اسکان داده شده اند.

وی گفت: از بامداد روز گذشته تاكنون امدادگران و نجاتگران جمعيت هلال احمر به هزار و 500 نفر امدادرساني كرده اند.

مديرعامل جمعيت هلال احمر خراسان جنوبي افزود: 4 دستگاه آمبولانس، 2 دستگاه خودروي نجات، 15 دستگاه خودروي كمك دار سبك و 6 دستگاه خودروي كمك دار سنگين در اين عمليات بكارگيري شده اند.

شهریاری گفت: تا کنون اقلام زيستي شامل  500 قوطي كنسروجات، 500 قرص نان، يك هزار و 400 تخته پتو، 140 تخته موكت، 140 دستگاه والر،110 عدد زيرانداز و 140 ست ظروف است بين سيل زدگان توزيع شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نهبندان هم از اعزام 7 تیم امدادی بسیجیان برای کمک به سیل‌زدگان این شهرستان خبر داد.

سرهنگ بخشی گفت : 35 نفر از بسیجیان و پاسداران از روز گذشته برای کمک‌‌رسانی به منطقه اعزام شده اند و به امداد رسانی به آسیب‌دیدگان مشغولند.

همچنین با تلاش راهداران و پلیس راه خراسان جنوبی، ممنوعیت تردد خودرو در محور ترانزیتی دیهوک –راور رفع شد .

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی گفت:تردد خودرو ها در این محور به علت بارش شدید باران و جاری شدن سیل  از ساعت 21:30 دیشب تا 6 بامداد امروزممنوع اعلام شده بود که  با تلاش راهداران و پلیس راه بازگشایی  شد.

سرهنگ امینی افزود: با این وجود به علت لغزندگی جاده ، احتمال واژگونی خودرو در  این محور وجود دارد و رانندگان با ید با احتیاط و با سرعت مطمئنه حرکت کنند .

وی گفت :محورهای  نهبندان –شهداد و نهبندان - زابل نیز به علت تخریب پل و خرابی جاده همچنان بسته اند و تلاش راهداران و پلیس راه برای بازگشایی این محورها ادامه دارد.