رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره منطقه ای فیلم و عکس تلفن همراه - نمایش محتوای خبر

 

 

آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره منطقه ای فیلم و عکس تلفن همراه

آخرین مهلت ارسال آثار به اولین جشنواره منطقه ای فیلم و عکس تلفن همراه خراسان جنوبی، 20 مرداد اعلام شد

آخرین مهلت ارسال آثار به اولین جشنواره منطقه ای فیلم و عکس تلفن همراه خراسان جنوبی، 20 مرداد اعلام شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: عکسها و فیملهای گرفته شده با دوربین تلفن همراه باید با موضوع کنترل و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی همچون طلاق، اعتیاد، فضای مجازی، فقر، حاشیه نشینی و خشونت، و همچنین نقش نماز در کاهش آسیبها تهیه شود.
آقای نبی زاده با بیان اینکه تمامی کاربران تلفن همراه بدون هیچگونه محدودیتی می توانند در این جشنواره شرکت کنند، افزود: شرکت در بخش‌های جشنواره محدودیت سنی ندارد و شرکت‌کنندگان برای حضور در آن باید از طریق سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به آدرس https://khj.farhang.gov.ir نام نویسی و کد رهگیری دریافت کنند.
وی با بیان اینکه فایل آثار باید از طریق لوح فشرده به همراه کپی فرم نام نویسی اینترنتی به دبیرخانه جشنواره ارسال شود گفت: تکمیل فرم نام نویسی از طریق سایت به منزله‌ قبولی تمامی بند‌های آیین‌نامه جشنواره خواهد بود و دبیرخانه‌ جشنواره در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، اثر ارسالی را حذف می کند و عواقب آن نیز متوجه ارسال‌کننده خواهد بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: هر هنرمند می‌تواند ١٠ قطعه عکس به صورت تک عکس برای جشنواره ارسال کند و عکس‌ها می توانند با نرم افزارهای تلفن همراه تا جایی ویرایش شوند که سندیت عکس مخدوش نشود.

عکس‌های ارسالی باید دارای بهترین کیفیت و با فرمت JPEG و فاقد لوگو، نوشته و تاریخ باشد.
نبی زاده همچنین درخصوص شرایط ارسال اثر در بخش فیلم هم گفت: فیلم‌های ارسالی می‌توانند در قالب مستند، داستانی و تجربی باشند و آثاری که با استفاده از فیلم‌های آرشیوی موجود در فضای مجازی ساخته شده باشند، پذیرفته نمی‌شوند.
وی با اشاره به اینکه کارگردان اثر یا همان ارسال کننده ، صاحب و تهیه کننده اثر خواهد بود، افزود: فیلم‌های ارسالی، می‌توانند تدوین شده باشند و زمان فیلم‌های متقاضی شرکت در جشنواره باید حداکثر ٥ دقیقه باشد.
به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، هر هنرمند می‌تواند ۳ فیلم برای جشنواره ارسال کند. وجود تیتراژ ابتدا و پایان برای هر فیلم الزامی است و فیلم‌های شرکت کننده، پس از نام نویسی در سایت و دریافت شناسه، بر روی DVD به دبیرخانه جشنواره تحویل داده شود.
نبی زاده با بیان اینکه در این جشنواره استانهای اصفهان، خراسان رضوی، شمالی ، جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد حضور دارند گفت: هیأت داوران  تا ٣٠ مرداد،  آثار ارسالی در حوزه عکاسی و فیلم سازی را داوری می کنند و در این داوری، اصول زیبایی‌شناسی و بهره‌گیری از ویژگی‌ و قابلیت‌های تلفن همراه در خلق آثار، مورد توجه گروه داوری خواهد بود.
اختتامیه اولین جشنواره‌ منطقه ای فیلم و عکس تلفن همراه خراسان جنوبی در شهریور برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی