جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

اخذ کارت صحت و سلامت شرط صدور کارت هوشمند رانندگان برون شهری - نمایش محتوای خبر

 

 

اخذ کارت صحت و سلامت شرط صدور کارت هوشمند رانندگان برون شهری

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی ، گرجی گفت: ضمن اعلام الزام به داشتن کارت هوشمند برای فعالیت حرفه‌ای در بخش حمل و نقل جاده‌ای از جمله شرایط برای صدور کارت هوشمند رانندگان برون شهری را اخذ کارت صحت و سلامت بیان کرد.
وی افزود: به منظور رفاه حال رانندگان محترم نسبت به صدور مجوز فعالیت ۵ مرکز تخصصی طب کار دارای صلاحیت صدور کارت صحت سلامت در شهرستان‌های بیرجند، قاین، طبس و فردوس زیر نظر این اداره کل اقدام شده است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: در این مراکز آزمایشاتی از جمله بینایی سنجی، شنوایی سنجی، روانشناسی، معاینات پزشکی بالینی فرد نظیر فشار خون، نوار قلب و آزمایشات روتین مانند قند خون و چربی خون برای بررسی سلامت رانندگان انجام می شود.
گرجی با اشاره به اینکه در راستای مبارزه و مقابله و قطع چرخه ویروس کرونا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور شرایط عدم مراجعه حضوری بابت تمدید کارت هوشمند رانندگان که اعتبار کارت هوشمند آن‌ها از تاریخ 10 اسفند به بعد منقضی شده است، افزود: به صورت غیر حضوری و از طریق سایت www.smartcard.rmto.ir اقدام و به مدت ۴ ماه فرصت ارائه مدارکی از جمله گواهی عدم اعتیاد و گواهی برگ سلامت را دارند.
وی گفت: تعداد ناوگان باری فعال در خراسان جنوبی نیز تا پایان بهمن ماه سال جاری به ۵۴۶۰ دستگاه رسیده که این مقدار نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش ۱۰ درصدی برخوردار است.