رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

اخذ بورس پژوهشی کشور اسلواکی از سوی اعضای هیات علمی دانشگاه بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

اخذ بورس پژوهشی کشور اسلواکی از سوی اعضای هیات علمی دانشگاه بیرجند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، رییس دانشکده هنر دانشگاه بیرجند گفت: دو نفر از اعضای هیات علمیاخذ بورس پژوهشی کشور اسلواکی از سوی اعضای هیات علمی دانشگاه بیرجند این دانشکده در لیست 5نفر از استادان دانشگاه های ایران در بورس پژوهشی کشور اسلواکی قرار گرفتند.
بارانی با بیان اینکه من و خانم هما مالکی  موفق به اخذ بورس پژوهشی کشور جمهوری اسلواکی برای گذراندن دوره فرصت مطالعاتی در این کشور شدیم افزود:برنامه ملی اعطای بورس فرصت مطالعاتی برای حمایت از فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی دانشجویان، اساتید، پژوهشگران و هنرمندان از سال2005 توسط وزارت آموزش و پرورش، علم، تحقیقات و ورزش جمهوری اسلواکی در حال اجرا می باشد.
رئیس دانشکده هنر دانشگاه بیرجند گفت: تعداد 66عنوان طرح پژوهشی مشترک حوزه بین‌المللی از اساتید کشورهای مختلف در فراخوان 2019 این برنامه مورد پذیرش واقع شده که در این فراخوان پنج استاد ایرانی از دانشگاه‌های بیرجند، تهران، اصفهان و سمنان موفق به اخذ بورس فرصت مطالعاتی شدند.
وی افزود: اعضای هیأت علمی دانشگاه و پژوهشگران می‌توانند با پیشنهاد یک طرح پژوهشی مشترک با اساتید کشور اسلواکی، حداکثر به مدت 10ماه از این نوع فرصت مطالعاتی استفاده  کنند.