رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

اختلاف افکنی ، شایعه پراکنی و دامن زدن به بدعت از مهمترین تهدیدات جنگ نرم دشمن - نمایش محتوای خبر

 

 

اختلاف افکنی ، شایعه پراکنی و دامن زدن به بدعت از مهمترین تهدیدات جنگ نرم دشمن

اختلاف افکنی ، شایعه پراکنی و دامن زدن به بدعت از مهمترین تهدیدات جنگ نرم دشمن است .

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضائی ، قائم مقام نماینده ولی فقیه و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در نشست شورای فرهنگ عمومی سخنان رهبر معظم انقلاب و وحدت کلمه را قدرت جمهوری اسلامی ایران برای مقابل با جنگ نرم دانست و گفت : ترویج فرهنگ غرب گرائی از طریق شبک ماهواره از ابزار دشمن برای جنگ نرم است . 

حجت الاسلام و المسلمین رضائی با بیان اینکه نباید بگذاریم دشمن با اهداف شوم خود که همانا ایجاد انحراف در عزاداری هاست فرهنگ دینی و اسلامی را خدشه دار کند ، افزود : برخی به بهانه نوآوری ، سنت های آیینی در عزاداریها را تحریف می کنند که باید هوشیار باشیم .

امام جمعه بیرجند در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فعالیت برخی تالارها و باغ های خصوصی بدون مجوز در استان ضمن تاکید بر شناسائی و جلوگیری از فعالیت اینگونه تالارها ، خواستار برخورد جدی دستگاه قضا و نیروی انتظامی با اینگونه فعالیت های ضد فرهنگی شد .

وی همچنین از برخی نامگذاری های نامناسب اماکن از جمله بوستانها و خیابان های استان انتقاد کرد و افزود : باید شورای نظارتی بر اماکن عمومی استان تشکیل تا نامگذاری ها ساماندهی شود .

در این نشست اعضا هم پیشنهاداتی برای بهبود مباحث فرهنگی -استفاده از ظرفیت مسئولان هیئت ها در مراسم عزاداری و منسجم شدن عزاداری ها ارائه کردند .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی