جهش تولید | جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹

اختصاص 9 میلیارد تومان از محل اعتبار صندوق توسعه ملی برای توسعه تعاونی های عشایری استان - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 9 میلیارد تومان از محل اعتبار صندوق توسعه ملی برای توسعه تعاونی های عشایری استان

محمد بشیری زاده ، فرماندار شهرستان درمیان در جلسه شورای عشایری شهرستان درمیان با اشاره به اینکه طبق آخرین سرشماری، جمعیت عشایر این شهرستان 17 هزار و 590 نفر است ؛ گفت : این تعداد 30 در صد جمعیت این شهرستان را تشکیل می دهند.

وی همچنین افزود: سال گذشته 302 میلیون تومان برای اجرای پروژه های آبرسانی , توزیع علوفه , مرمت و بازسازی آب انبارها بخش عشایری هزینه شده است .

رئیس آموزش و پرورش عشایری  استان هم در این جلسه با اشاره  به اینکه در استان خراسان جنوبی  10 هزار دانش آموز عشایری در حال تحصیل هستند  ،گفت : 100 میلیون تومان اعتبار برای تجهیز مدارس عشایری  در شورای عشایری استان درنظر گرفته شده است که برنامه عملیاتی برای هوشمند سازی آغاز مدارس شده است.

جهان بین معاون اداری مالی  اداره کل عشایر استان هم از اختصاص 9 میلیارد تومان از محل اعتبار صندوق توسعه ملی برای توسعه  تعاونی های عشایری استان خبر داد و گفت : سهم شهرستان درمیان از این مبلغ یک میلیارد تومان است.

همچنین مشکل انتقال آب و تامین آب شرب مناطق عشایری , جاده های عشایری , خرید تضمینی دام های مازاد , ایجاد مجتمع های دامپروری , فعال نبودن شرکت تعاونی های  عشایری از مشکلات و درخواست های عشایر شهرستان بود که در این جلسه مطرح شد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی