جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

اختصاص 40 میلیارد تومان برای فرآوری زعفران - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

اختصاص 40 میلیارد تومان برای فرآوری زعفران

اختصاص 40 میلیارد تومان برای فرآوری زعفران


مدیر کل دفتر صنایع تبدیلی و غذایی وزارت جهاد کشاورزی گفت :40 میلیارد تومان تسهیلات یارانه دار برای فرآوری زعفران به استان های خراسان جنوبی و رضوی اختصاص یافت

مدیر کل دفتر صنایع تبدیلی و غذایی وزارت جهاد کشاورزی گفت :40 میلیارد تومان تسهیلات یارانه دار برای فرآوری زعفران به استان های خراسان جنوبی و رضوی اختصاص یافت.

اسفندیاری در نشست خبری در بیرجند گفت: این تسهیلات با نرخ سود 11 درصد است که تولیدکنندگان می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
وی افزود: همچنین 400 میلیارد تومان تسهیلات برای فراوری و صادرات زرشک و زعفران در کشور اختصاص یافته است.

مدیر کل دفتر صنایع تبدیلی و غذایی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سالانه 120 میلیون تن محصول کشاورزی درکشور تولید می شود افزود: از این میزان 82 میلیون و 500 هزار تن محصولات زراعی، 20 میلیون و 500 هزار تن محصولات باغی، 14 میلیون تن محصولات دامی و بیش از یک میلیون تن شیلات است که 80 میلیارد دلار ارزش دارد.
اسفندیاری توسعه فرآوری محصولات کشاورزی را از برنامه های اقتصاد مقاومتی برشمرد و افزود: سالانه باید 2 میلیون و 600 هزار تن به ظرفیت فرآوری محصولات کشاورزی افزوده شود.
وی با بیان اینکه در برنامه ای، نوع محصولاتی که باید در استانها فرآوری شود مشخص شده است گفت: در خراسان جنوبی این محصولات شامل زرشک، عناب و زعفران است که کاهش ضایعات، بسته بندی زرشک، زعفران و عناب به صورت تازه و افزایش زمان نگهداری محصولات در سردخانه ها در دستور کار قرار گرفته است.
مدیر کل دفتر صنایع تبدیلی و غذایی وزارت جهاد کشاورزی ساخت واحدهای تولیدی در روستاها با مشارکت روستائیان و توسعه زنجیره تولید را از جمله رویکردهای وزارت جهادکشاورزی در بخش صنایع تبدیلی اعلام کرد و افزود: این برنامه ها برای محصولاتی از جمله زعفران،زرشک، عناب، کشمش، خرما، پسته و محصولات گلخانه ای آغاز شده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.