جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

اختصاص 4 میلیارد تومان به ورزش روستایی خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 4 میلیارد تومان به ورزش روستایی خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل دفتر توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری وزارت ورزش و جواناناختصاص 4 میلیارد تومان به ورزش روستایی خراسان جنوبی نشستی مشترک با فعالان ورزش روستایی استان از فعالیت 256 خانه ورزش روستایی فعال در استان خبر داد و گفت: تکمیل 250 خانه ورزش روستایی تا پایان سال جاری از پیشنهادات ورزش و جوانان استان است، اما با توجه به شرایط استان و قرارگرفتن آن در بین استانهایی که نیاز ورزشی بیشتر دارند، این آمادگی را داریم که با کمک دهیاران تا پایان سال 400 خانه ورزش روستایی خراسان جنوبی را با هزینه 4 میلیارد تومان راه اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه برای اختصاص اعتبار جمعیت روستایی، وسعت سرزمینی و شدت محرومیت جزء ملاکها است، افزود: خراسان جنوبی جز استان هایی است که برای رفع محرومیت ورزشی نگاه ویژه ای به آن داریم.

حجتی با اشاره به اینکه 25 درصد جمعیت کشور به روستائیان اختصاص دارد، گفت:  سرانه ورزش روستائیان حدود 20 سانتی متر است که این رقم در مقایسه با شهرها بسیار پایین است.

وی در خصوص تأمین مربی در مناطق ورزشی، افزود: با رایزنی هایی که در حال حاضر با 26 فدراسیون انجام داده ایم در تلاشیم تا 100 نفر مربی را  با تأمین 80 درصد هزینه  آموزش شان به شرط سکونت در روستا، ویژه خدمت در مناطق روستایی آموزش دهیم .

 حجتی از اجرای جشنواره ها، فستیوال ها و جام های ورزش روستایی با هدف بازآفرینی هویت ملی یاد کرد و گفت: امسال هزار و 500 رویداد ورزشی با اعتبار 5 میلیارد تومانی به پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان انجام می شود که برگزاری جام های خوشه چین و دهقان فداکار و دهیاران از برنامه های توسعه ورزش روستایی است.

 وی از میزبانی قاین و سرایان در آبان سال جاری برای برگزاری جام خوشه چین در سطح منطقه ای با حضور  ورزشکاران روستایی در بخش خواهران و برادران خبر داد.

حجتی افزود: جام خوشه چین منطقه 5 کشور با حضور ورزشکاران روستایی استانهای خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، یزد ، کرمان  و سیستان و بلوچستان در 6 رشته تیمی و انفرادی شامل طناب کشی، والیبال ، فوتبال ، دومیدانی ، چوب کشی و هفت سنگ مهارتی برگزار خواهد شد.

وی گفت: مرحله ملی این جام در نیمه اول بهمن 98 هم زمان با ایام الله دهه فجر برگزار می شود.

حجتی افزود: چنانچه دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستا فضایی را به مساحت 50 مترمربع  و 3 متر ارتفاع بدون ستون را در اختیار ورزش روستا قرار دهند این آمادگی را داریم که از طرف وزارت هر خانه ورزش روستایی را با در نظر گرفتن 10 میلیون تومان با امکاناتی چون  میز شطرنج ، میز پینگ پنگ فوتبال دستی، تاتامی، طناب و تور  تجهیز کنیم.