سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

اختصاص 31 میلیارد تومان اعتبار به بخش کشاورزی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 31 میلیارد تومان اعتبار به بخش کشاورزی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی،  مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان سهم  ابلاغ شده بهابلاغ31 میلیارد تومان اعتبار برای تولید و اشتغال در بخش کشاورزی خراسان جنوبی در بخش تولید و اشتغال را 169 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این رقم در مرحله اول 31 میلیارد تومان به استان ابلاغ شد.

مهدی بهدانی با بیان اینکه این ردیف اعتباری با نرخ سود پایین حداکثر ۱۰ تا ۱۲ درصد با باز پرداخت 7 ساله و یا سرمایه در گردش یک ساله انجام می‌ شود، افزود: این تسهیلات در مرحله اول به بهره برداران در بخش گلخانه ها، گیاهان دارویی و زعفران پرداخت می شود که هم اکنون پرونده متقاضیان در حال تکمیل است.

وی گفت: این اعتبار مربوط به ردیف اعتباری "بند الف تبصره ۱۸"  قانون بودجه است که اعتبارات در رشته های گیاهان دارویی، شیلات و آبزیان، دام و طیور، کسب و کار‌های کشاورزی، تعاونی ها، بازرگانی و تجارت  در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بهدانی افزود: در فعالیت‌های گلخانه و گیاهان دارویی، شیلات و آبزیان تسهیلات با نرخ سود ۷ درصد و در باقی ردیف‌ها و رشته‌ها با نرخ سود ۱۲درصد و بازپرداخت ۷۲ ماهه خواهد بود.