سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

اختصاص 300 میلیارد ریال بودجه عمرانی به دانشگاه فرهنگیان - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 300 میلیارد ریال بودجه عمرانی به دانشگاه فرهنگیان

300 میلیارد ریال بودجه عمرانی برای نخستین بار به دانشگاه فرهنگیان کشور اختصاص یافت.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور در بیرجند با اشاره به اینکه برای نخستین بار در قانون بودجه، برای دانشگاه فرهنگیان ردیف عمرانی مستقل تعریف شده است گفت : در بودجه سال 93  بیش از  300 میلیارد ریال به طرحهای های عمرانی این دانشگاه اختصاص یافته است که با این اعتبار ساخت پردیس های جدید دانشگاه فرهنگیان در 10 استان آغاز می شود.

آقای مهر محمدی با بیان اینکه رقم پیش بینی شده در بودجه 93 اعتبار اولیه استافزود: برای ساخت هر پردیس دانشگاهی بیش از 150 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که لازم است از محل اعتبارات استانی نیز برای ساخت  پروژه ها اعتبار اختصاص یابد تا  این طرحها با سرعت بیشتری به نتیجه برسد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه باید در برنامه های آموزشی موجود این دانشگاه بازنگری شود گفت: برنامه های موجود روز آمد نیست و برنامه ریزی ها در حال انجام است تا برنامه های جدید را به تصویب وزارت علوم برسانیم.

وی افزود: برنامه های جدید با برنامه های آموزشی گذشته دانشگاه تربیت معلم تفاوت خواهد داشت و از مهر 93 با ورود دانشجویان جدید این برنامه ها اجرایی خواهد شد.

 رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان هنوز به عضویت صندوق رفاه دانشجویان در نیامده است گفت: پیگیری ها برای عضویت در این صندوق در حال انجام است.

هم اکنون بیش از 42 هزار دانشجو در 16 رشته کارشناسی پیوسته و 20 هزار از معلم شاغل نیز در 14 رشته کارشناسی ناپیوسته در 100  پردیس دانشگاه فرهنگیان کشور  مشغول به تحصیل هستند.