سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

اختصاص 30 میلیارد تومان تسهیلات تولید و اشتغال کشاورزی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 30 میلیارد تومان تسهیلات تولید و اشتغال کشاورزی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی،  مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان سهم  ابلاغ شده بهاختصاص 30 میلیارد تومان تسهیلات تولید و اشتغال کشاورزی خراسان جنوبی در بخش تولید و اشتغال را 170 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون از این رقم در مرحله اول 31 میلیارد تومان برای رسته فعالیت گلخانه ها و در مرحله دوم هم اکنون 30 میلیارد تومان برای رسته فعالیت توسعه گیاهان دارویی و زعفران به استان ابلاغ شد.

مهدی بهدانی افزود: این ردیف اعتباری با نرخ سود  7 درصد و بازپرداخت 7 ساله و در بخش سرمایه در گردش با نرخ سود 15 درصد و بازپرداخت یک ساله پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه متقاضیان برای ثبت نام دریافت تسهیلات در رسته فعالیت‌های مذکور بایستی به سامانه سیتا (سامانه یکپارچه تسهیلات وزارت جهاد کشاورزی) مراجعه کنند، گفت: مدیران جهاد کشاورزی شهرستانها آماده پذیرش طرح های متقاضیان در بخش توسعه گیاهان دارویی و زعفران هستند.

این اعتبار مربوط به ردیف اعتباری "بند الف تبصره ۱۸"  قانون بودجه است که اعتبارات در رشته های  گلخانه ها، گیاهان دارویی و زعفران، شیلات و آبزیان، صنایع تبدیلی و تکمیلی، محصولات دام و طیور، کسب و کار‌های کشاورزی، تعاونی ها، بازرگانی و تجارت  در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.