رونق تولید ملی | جمعه، ۱۵ آذر ۱۳۹۸

اختصاص 20 درصد اعتبارات امسال معاونتهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استانها - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 20 درصد اعتبارات امسال معاونتهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استانها

20 درصد اعتبارات امسال معاونتهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به توسعه طرح های فرهنگی استان ها اختصاص یافت .

20 درصد اعتبارات امسال معاونتهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به توسعه طرح های فرهنگی استان ها اختصاص یافت .

کاراندیش ، معاون توسعه منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور در دیدار با استاندار خراسان جنوبی با بیان این مطلب گفت : با اختصاص این اعتبارات ، در چند ماه آینده شاهد تحولات خوبی در زمینه طرح های فرهنگی  استانهای کشور خواهیم بود.

آقای کاراندیش همچنین در این دیدار 450 میلیون تومان اعتبار ملی به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی برای تقویت زیرساخت های فرهنگی این استان اختصاص داد .

وی با بیان اینکه هم اکنون 7 پروژه فرهنگی در استان خراسان جنوبی در حال احداث است افزود : هدف از سفر به  استان خراسان جنوبی بررسی وضعیت فرهنگی موجود این استان است که امیدواریم تا پایان این سفر دو روزه بتوانیم مبالغ بیشتری را برای تقویت زیر ساخت های فرهنگی خراسان جنوبی اختصاص دهیم .

معاون توسعه منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور همچنین گفت :  با توجه به گستردگی حوزه فرهنگ و ارشاد ، هم اکنون فقط یک و 2 دهم درصد از کل اعتبارات خراسان جنوبی به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان اختصاص می یابد در صورتی که هزینه های این اداره کل 2 و 2 دهم درصد است و نیازمند توجه بیشتر در استانداری است.

استاندار خراسان جنوبی نیز گفت : این استان با توجه به دارا بودن مشاهیر بزرگ جزء استان های فرهنگی کشور است و دارای ظرفیت بالایی در این خصوص است که بهره گیری هر چه بیشتر از این ظرفیت ها نیازمند توجه بیشتر وزارت ارشاد به خراسان جنوبی است .

آقای خدمتگزار با بیان اینکه استان خراسان جنوبی از لحاظ متوسط درآمد شهری بیست و هفتمین استان ، از لحاظ متوسط درآمد روستایی سی امین استان و از لحاظ کسب منابع مالیاتی رتبه آخر در بین سی و یک استان کشور را دارد ؛ افزود : استان خراسان جنوبی با وجود این سطح درآمد پایین ، از نظر فرهنگی و اعتقادی از بزرگترین سرمایه ،یعنی مردم فرهنگی بهره مند است .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی