سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

اختصاص 11 میلیارد تومان از اعتبارات تملک و دارایی استان برای پروژه هایی با ماهیت استانی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 11 میلیارد تومان از اعتبارات تملک و دارایی استان برای پروژه هایی با ماهیت استانی

alt

11 میلیارد و 142 میلیون تومان از سر جمع اعتبارات تملک و دارایی خراسان جنوبی به پروژه هایی با ماهیت استانی اختصاص پیدا کرد.

معاون برنامه ریزی استاندار خراسان جنوبی امروز در دومین جلسه شورای برنامه ریزی استان با بیان اینکه پروژه فرودگاه یکی از این پروژه های با ماهیت استانی است، گفت: اهمیت اجرای این پروژه بیشتر از پروژه‌ های دیگر است و باید توجه بیشتری به آن شود.

امینی با اشاره به اینکه باید توسعه استان را سر لوحه هدف جلسات شورای برنامه ریزی قرار دهیم،افزود: مجموع اعتبارات تملک و دارایی ‌های سرمایه ای استان 40 میلیارد و 872 میلیون تومان است که سهم کمک‌ های فنی و اعتباری از بودجه تملک و دارایی استان 11میلیارد و 513 میلیون تومان است.

وی از اختصاص 576 میلیون تومانبه حمایت از احداث، توسعه پایگاه ‌ها و حوزه ‌های مقاومت بسیج در استان خبرداد و اضافه کرد: برای اجرای طرح‌ های هادی و بهسازی روستاها نیز 4 میلیارد و 605میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

امینیبا بیان اینکه سهم دو درصد درآمد حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبیعی ازبودجه سال جاری 65 میلیارد و 523 میلیون و 300 هزار تومان در نظر گرفته شدهاست، افزود: برای آسفالت راه‌ های روستایی فاقد آسفالت 6 میلیارد و 590میلیون تومان اختصاص یافته است.

ویاعتبار در نظر گرفته شده برای کمک به ساخت مساجد در استان را هم 2 میلیارد و960 میلیون تومان دانست.

امینی با اشاره به مصوبه ای در کارگروه امور اقتصادی استان در چند روز اخیر پیرامون اختصاص کمک های فنی و اعتباری قانون بودجه سال 92 به منظور ارائه تسهیلات یارانه دار افزود: به استناد قانون بودجه سال جاری مقرر شده تا 20 درصد از اعتبارات تملک و دارایی های خراسان جنوبی بابت کمک های اعتباری در نظر گرفته شود.

وی بیان داشت: در صورت تخصیص 100 درصدی اعتباری بالغ بر 11 میلیارد و 513 میلیون تومان برای امکان تامین یارانه بخشی از سود و کارمزد تسهیلات بانکی پرداختی در سال جاری فراهم می شود.

معاون برنامه ریزی استاندار خراسان جنوبی گفت: توزیع این اعتبارات شامل 6 درصد مدارس غیر انتفاعی، 6 درصد احداث و تکمیل طرح ها و مجتمع های ورزشی، 4 درصد به منظور احداث و تکمیل مراکز توانبخشی، 8 درصد به منظور تامین زیرساخت های بخش گردشگری و میراث فرهنگی، 6 درصد به منظور احداث و تکمیل فضاهای فرهنگی و هنری و کمک به تولیدات فرهنگی و هنری توسط بخش غیر دولتی، 35 درصد به منظور راه اندازی واحدها و مجتمع های تولیدی در بخش کشاورزی و 35 درصد برای راه اندازی واحدهای صنعتی و معدنی مصوب شده است.

رمضانی رئیس سازمان اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی هم با بیان اینکه مسئولیت امور اداری و اجرایی دو مجموعه مطابق قوانین و مقررات بر عهده سازمان امور اقتصاد و دارایی استان ها گذاشته است، گفت: این دو مجموعه شامل دبیرخانه ستاد سرمایه گذاری استان  و مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی است.

وی با اشاره به وظایف ستاد سرمایه گذاری استان افزود: رسیدگی به شکایات سرمایه گذاران و حذف مقررات غیر ضروری، تسهیل شرایط دریافت مجوزها و شفاف سازی فعالیت های اقتصادی از اهم این وظایف است.

رئیس سازمان اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی با بیان اینکه سرمایه گذاری جزو لاینفک توسعه و برنامه ریزی استان است، گفت: مسئولان باید به این امر توجه بیشتری داشته باشند.

وی در خصوص برنامه های پیشنهادی مرکز خدمات و دبیرخانه ستاد سرمایه گذاری استان در سال جاری یادآور شد: تکمیل بانک اطلاعات زمین های مستعد سرمایه گذاری استان، برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان تهیه و تدوین بسته طرح های جدید سرمایه گذاری استان، برگزاری همایش های سرمایه گذاری شهرستانی از جمله این برنامه ها است.