سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

اختصاص ۴۰۰میلیارد تومان برای تأمین آب روستایی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص ۴۰۰میلیارد تومان برای تأمین آب روستایی

دانلود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی،معتمدیان در حاشیه همایش روابط عمومی ها و رسانه در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبر با اشاره به دستاوردهای دیدار خود با جهانگیری معاون اول رئیس جمهور گفت: در این سفر مقرر شد، 400میلیارد تومان برای تأمین آب بیش از 500روستای خراسان جنوبی تا پایان دولت دوازدهم اقدام شود.

وی افزود: راه آهن، جاده ها، تمرکز بر مزیت های نسبی استان، محصولات استراتژیک، اشتغال، صنایع، برندسازی، تجاری سازی و بسته بندی  محصولات از دیگر موضوعاتی بود که در این دیدار مقرر شد در خصوص آن اعتبارات  و تسهیلات کم بهره  به استان اختصاص داده شود تا شاهد پویایی بیشتر و رونق تولید در استان باشیم.
استاندار از سفر معاون اول رئیس جمهور و  4وزیر  به خراسان جنوبی خبر داد و گفت: از آقای جهانگیری و  4وزیر صمت، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و نیرو دعوت کردیم تا در یک سفر عملیاتی  و میدانی به استان برای رفع مشکلات  و موانع توسعه استان که بیشتر در حوزه کاری شان است گام های مؤثری برداریم.
معتمدیان همچنین در مورد راه آهن، به عنوان یکی از مطالبات به حق مردم خراسان جنوبی افزود: چشم انداز راه آهن شرق کشور، برقراری ارتباط ریلی چابهار - بیرجند - یونسی است که عملیات آن در استانهای سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی آغاز شده اما در خراسان جنوبی این اتفاق نیفتاده است.
وی با بیان اینکه اتصال خط ریلی بیرجند به یونسی در خراسان رضوی نیازمند 4هزار میلیارد تومان اعتبار است گفت: بعد از مطرح شدن موضوع راه آهن بیرجند به یونسی در دولت مقرر شد تا  این طرح از صندوق توسعه ملی تخصیص اعتبار بگیرد.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به چگونگی وضعیت اجرای این پروژه افزود: وزارت راه با همکاری کنسرسیومی متشکل از چهار شرکت خصوصی، انعقاد قرارداد می کند تا تمام مراحل کار شامل مطالعه، اجرا، تملک، ریل گذاری و راه اندازی شبکه  ریلی را بر عهده بگیرند.