سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

اختصاص ۲۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح راه آهن خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص ۲۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح راه آهن خراسان جنوبی

در جلسه هیات امنای ارضی کشور تصویب شد

استاندار خراسان جنوبی در ارتباط زنده تلفنی با خبر ۲۰ شبکه خاوران گفت: در این جلسه که امروز عصر به ریاست رئیس جمهور برگزار شد با تخصیص تسهیلات صندوق توسعه ملی به پروژه ریلی استان (بیرجند-قاینات-گناباد) موافقت شد.

آقای معتمدیان به پیگیری‌های مهرماه سال گذشته و اخذ مصوبه‌ای از سوی دولت اشاره کرد و افزود: مدل مالی جدیدی برای اولین بار در کشور به تصویب رسیده است که می‌توانیم بر اساس آن منابع مالی ابرپروژه ریلی استان را تامین کنیم.

وی گفت: بر اساس این مدل مالی جدید، کنسرسیومی از ۶ شرکت بزرگ راه سازی تشکیل می‌شود تا عملیات اجرایی ابرپروژه‌هایی همچون پروژه ریلی استان خراسان جنوبی با سرعت بیشتری انجام شود.

آقای معتمدیان افزود: تا دو، سه ماه آینده مراحل انعقاد قرارداد این کنسرسیوم با وزارت راه و شهرسازی انجام خواهد شد و در شش جبهه، همزمان ۶ شرکت که تشکیل دهنده این کنسرسیوم هستند باید حداکثر طی ۴ سال این پروژه را به اتمام برسانند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: خوشبختانه همه مراحل اقدامات زیربنایی دو روبنایی، ریل گذاری‌ها و ایجاد ایستگاه‌های مسیر راه آهن در شهرستان‌های بیرجند و قاین انجام خواهد شد.

آقای معتمدیان افزود: از ۲۷۱ کیلومتر این قطعه، آورده دولت در قالب ۹۰ کیلومتر است که در دو پروژه شامل یک قطعه در بیرجند و یک قطعه در گناباد، ایستگاه یونسی به سمت خضری دشت بیاض در حال انجام است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: برای اولین بار در کشور، دولت با تخصیص‌های ریالی برای انجام پروژه‌های ریلی موافق