سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

اختصاص ۱۸ میلیارد تومان اعتبار ملی برای آبرسانی عشایر - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص ۱۸ میلیارد تومان اعتبار ملی برای آبرسانی عشایر

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل امور عشایر استان با اشاره به اینکه اختصاص اعتبارات ملی در سالاختصاص ۱۸ میلیارد تومان اعتبار ملی برای آبرسانی عشایر جاری در مقایسه با ۱۳ سال گذشته ۲.۵ برابر افزایش یافته است، گفت: از این رقم از ابتدای سال مالی امسال ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به استان تخصیص یافته است.
حسین پور با پیش بینی اینکه این اعتبار ۱۰۰ درصد به استان تخصیص یابد، افزود: این اعتبار برای اجرای پرژه‌ های آبرسانی در محلات عشایری هزینه می‌شود.
وی با بیان اینکه اجرای طرح آبرسانی در 85 کیلومتر به ۴۰ محله عشایری بمرود شهرستان زیرکوه از این محل در دست اجرا است، گفت: در این طرح هزار مترمکعب منبع و ۱۲ کیلومتر خط برق اجرا شده و هم اکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
حسین پور با اشاره به اینکه با بهره برداری از این طرح ۶۵۰ خانوار از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند می‌شود، پیش بینی کرد این طرح تا پایان سال مالی جاری به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به اینکه اجرای طرح آبرسانی به منطقه خواجه منجیکوه نهبندان نیز از محل این اعتبار ملی تأمین هزینه می‌ شود، افزود: عملیات اجرایی این طرح امسال آغاز شده که ۱۴ محله عشایری را پوشش می‌ دهد.
حسین پور طول این پروژه را ۳۵ کیلومتر اعلام کرد و گفت: با اجرای این طرح ۲۵۰ خانوار عشایری از مزایای آب آشامیدنی سالم بهره مند می‌ شوند.
وی گفت: روزانه ۵۰۰ مترمکعب آب به مناطق عشایری استان آبرسانی می‌ شود.
هم اکنون ۶۵۷ محله عشایری خراسان جنوبی آبرسانی سیار می‌ شود.