سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

اختصاص ۱۰۰۰میلیارد تومان به توسعه بخش معدن در سال97 - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

اختصاص ۱۰۰۰میلیارد تومان به توسعه بخش معدن در سال97

اختصاص ۱۰۰۰میلیارد تومان به توسعه بخش معدن در سال97


مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی کشور: با عنایت به توجه دولت به بخش معدن و اختصاص ۱۰۰۰میلیارد تومان به توسعه بخش معادن در سال۹۷، این حوزه می‌تواند یک جهش در شکوفایی اقتصاد ملی ایجاد کند.

دهقانی عصر امروز در جلسه شورای معادن خراسان جنوبی گفت: معدن کاران استان سهم بالایی در استفاده از منابع صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی دارد و از مجموع 670میلیارد تومان بیمه نامه سرمایه گذاری صادره در کشور بیش از 100میلیارد تومان متعلق به خراسان جنوبی است.

وی افزود: همچنین 12طرح که عمدتا در حوزه زغال سنگ، طلا، سنگ های ساختمانی بوده است توسط خراسان جنوبی به این صندوق ارجاع شده که با صدور این بیمه نامه ها نیز سهم این استان به 200میلیارد تومان افزایش خواهد یافت

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی کشور گفت: خراسان جنوبی پتانسیل های قابل توجهی در حوزه معدن دارد که برای بالفعل شدن نیازمند سرمایه گذاری است و در این زمینه صندوق  بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی آماده همکاری با معدن کاران به منظور فراهم کردن ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاران به این حوزه است.

دهقانی افزود: برای افزایش رغبت سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در حوزه معدن خراسان جنوبی 2درصد یارانه سود تسهیلات بیشتر نسبت به سایر استانها به معدن کاران خوش حساب استان اختصاص می یابد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.