جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

اختصاص یک میلیارد تومان برای جداسازی آب فضای سبز از آب شرب بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص یک میلیارد تومان برای جداسازی آب فضای سبز از آب شرب بیرجند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند گفت:اختصاص یک میلیارد تومان برای جداسازی آب شرب فضای سبز در بیرجند هم اکنون 4 طرح جداسازی آب فضای سبز از آب شرب به صورت همزمان در شهر بیرجند اجرا می‌شود که با اتمام این طرحها ۲۵ انشعاب آب شرب از فضاهای سبز قطع خواهد شد.

ابراهیم زاده افزود: یک طرح جداسازی آب شرب از فضای سبز در محدوده میدان آدینه به سمت بلوار شهدای عبادی، طرح دیگر در محدوده حد فاصل پارک توحید به سمت خیابان معلم در خیابان‌های رسالت و عدالت، سومین طرح در بلوار شعبانیه به سمت خیابان موسی بن جعفر (ع) و طرح چهارم در محدوده بهشت متقین به سمت پارک جمهوری ۳۲ در حال اجراست.

وی با بیان اینکه برای جداسازی آب شرب از فضای سبز در محدوده 4 طرح ذکر شده، در مجموع 5 هزار متر انشعاب آب فضای سبز تا پایان شهریور اجرا می شود گفت: با اجرای سیستم‌ آبیاری نوین در فضای سبز بیرجند تاکنون حدود ۲۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی شده و هم اکنون ۸۰ درصد آب مورد نیز فضای سبز از شبکه آب خام و چاه‌های شهرداری و ۲۰ درصد از آب شرب تأمین می شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند افزود: بیرجند یکی از شهرهای پیشرو در جداسازی آب فضای سبز از آب شرب است که هر سال بخشی از این طرح را اجرا می‌کند.