سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

اختصاص یک‌میلیارد ریال به برنامه‌های فرهنگی و هنری خراسان‌جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص یک‌میلیارد ریال به برنامه‌های فرهنگی و هنری خراسان‌جنوبی

وجه‌الله خدمتگزار در دیدار با مدیران فرهنگی و هنرمندان خراسان جنوبی به مناسبت آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: همه مردم و به ویژه هنرمندان زیادی در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس به گونه‌های مختلف نقش‌آفرینی کردند.

وی تصریح کرد: خراسان جنوبی دارای انسان‌های فرهیخته، عالم، توانمند، متدین و عالمی است که هنرمندان زیادی را در آغوش خود پرورانده و تحویل جامعه داده است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به وجود هنرمندانی مانند ابن حسام خوسفی، عبدالعلی بیرجند، حکیم نزاری و غیره در استان، اذعان داشت: از هر منظری که به این استان نگاه شود این استان سرانه و نمونه است.

خدمتگزار افزود: در حال حاضر کمبودها و نیازهای خاصی در استان وجود دارد که تلاش می‌کنیم این مشکلات بر اساس ظرفیت‌های موجود استان رفع شود.

وی گفت: استانداری خراسان جنوبی در زمینه رفع مشکلات و برنامه‌های فرهنگی و هنری استان آنچه در توان دارد از هیچ کمکی دریغ نکرده و تا حد توان برای رفع مشکلات این حوزه تلاش می‌کند.

استاندار خراسان جنوبی متذکر شد: در بودجه سال جاری یک‌میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری استان در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: امید است این اعتبار تعلق گرفته آغازی برای برنامه‌ریزی برنامه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی استان بوده و زمینه ارتقاء جایگاه هنر و هنرمندان فراهم شود.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری از جانب مقام معظم رهبری، یادآور شد: در شعار امسال موضوع فرهنگ به عنوان یکی از شاخصه‌های جدی رهبری مطرح شده و ایشان تاکید جدی بر هنر و حمایت از هنرمندان دارند.

استاندار خراسان جنوبی در پایان با اشاره به آغاز ثبت‌نام مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها در سراسر کشور یادآور شد: امید است با جدیت و همکاری تمامی دستگاه‌های مربوطه و کمک و مساعدت مردم بتوانیم این مرحله را به خوبی پشت سر گذاشته و در زمینه‌هایی که مردم شایسته خدمت هستند به نحو احسنت خدمت‌رسانی کنیم

منبع : خبرگزاری فارس خراسان جنوبی