جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

اختصاص بیش از 3 میلیارد ریال به طرح های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص بیش از 3 میلیارد ریال به طرح های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

 

3 میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی برای اجرای طرح های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اختصاص یافت .

معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان این مطلب گفت : این اعتبار برای اجرای طرح های پژوهشی 11 مرکز تحقیقاتی زیر نظر این دانشگاه هزینه می شود .

مراکز تحقیقات دیابت، مطالعات کیفی در سلامت، مراقبت پرستاری و مامایی، آسم و آلرژی، مرکز تحقیقات زرشک و عناب، طب سنتی و مکمل و آموزش پزشکی از جمله مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هستند .

آقای شریف زاده ، طرح ریز فاکتورهای بیمارهای غیرواگیر در کارکنان ادارات دولتی به سفارش کارگروه سلامت استان و طرح بررسی سوء تغذیه و امنیت غذایی در کودکان 2 تا 5 سال مناطق محروم به صورت پایلوت کشور در نهبندان را از جمله طرحهای پژوهشی در حال انجام دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برشمرد .

وی افزود : از آغاز امسال 91 طرح تحقیقاتی با هزینه ای بیش از 210 میلیون تومان در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند انجام و 30 مقاله از این پژوهش‌ها در نمایه‌های بین‌المللی چاپ شده که 12 مقاله به زبان انگلیسی است.

معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به ارائه 24 مقاله از این دانشگاه در کنگره‌های بین‌المللی خارجی از آغاز امسال گفت : همچنین در این مدت 67 مقاله در کنگره‌های داخلی ارائه و 44 مقاله در مجلات داخل کشور چاپ شده است .

هم اکنون 167 نفر عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هستند که 64 نفر از آنها عضو هیئت علمی اند .

همچنین 240 نفر از دانشجویان نیز عضو کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هستند.

آقای شریف زادهاز برگزاری همایش کشوری توسعه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در بهمن‌ امسال خبر داد و افزود: این همایش با محوریت سبک زندگی سالم برگزار می‌شود.

وی گفت: همایش دانشجویان شرق کشور نیز در اسفند امسال در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار می‌شود.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی