جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص اعتبارات برای اجرای دو طرح ملی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

اختصاص اعتبارات برای اجرای دو طرح ملی در خراسان جنوبی

اختصاص اعتبارات برای اجرای دو طرح ملی در خراسان جنوبی


35 میلیارد تومان از اعتبارات استانی برای اجرای دو طرح ملی در خراسان جنوبی اختصاص یافت

35 میلیارد تومان از اعتبارات استانی برای اجرای دو طرح ملی در خراسان جنوبی اختصاص یافت.

استاندار در شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: 20 میلیارد تومان برای آغاز اجرای راه آهن و 15 میلیارد تومان برای تکمیل باند دوم محور بیرجند – قاین از اعتبارات استانی در نظر گرفته شده است.
مروج الشریعه با تاکید بر تامین زیرساخت ها در استان گفت: در شرایط کنونی مجبوریم از اعتبارات استان برای آغاز اجرای راه آهن اختصاص دهیم و برای شروع این طرح مهم خود استان پیش قدم شود تا شاخص های اقتصادی افزایش یابد و زمینه برای حضور سرمایه گذار بیشتر فراهم شود.
وی گفت: ما قادر نیستیم برای همه طرح های ملی از اعتبارات استانی اختصاص دهیم اما با اختصاص این اعتبار از سوی استان با تهران اتمام حجت می کنیم.
وی گفت:نبود ریل در این استان یک دافعه برای سرمایه گذاران است و با این شرایطی که اکنون در زیرساخت ها داریم نمی توان از سرمایه گذاران انتظار حضور و سرمایه گذاری در این استان را داشت.
آرین رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی هم گفت: از محل اعتبارات کمکهای فنی و اعتباری به طرحهای که سبب ارتقای شاخص های اقتصادی می شود از جمله برق رسانی به منطقه گردشگری نایبند، تکمیل زیرساخت های آب و برق بازارچه مرزی ماهیرود، تکمیل زیرساخت های آب و برق وگاز در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند و سربیشه و تکمیل زیرساخت های شهرک های صنعتی و گردشگری استان هزینه خواهد شد.
فلاحتی، نماینده مردم قاین و زیرکوه وهمچنین افضلی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی هم ضمن تاکید بر رسیدگی به زیرساخت های استان، مشوق های جدی سرمایه گذاری در استان را یک نیاز دانستند و ابراز امیدواری کردند بودجه سال 97 بودجه قوی تری برای استان باشد.
و اما دومین دستور کار شورای برنامه ریزی و توسعه استان هم بررسی و تصویب سند توسعه سلامت استان بود.
قائمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مشکل کنونی این دانشگاه را طلب 136 میلیارد تومانی از سازمان های بیمه گر دانست و گفت: به همین دلیل 11 ماه است که معوقات پرستاران و پزشکان پرداخت نشده است.
مودی، رییس مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم از تدوین سند توسعه سلامت استان خبر داد و گفت : این طرح برای همه گروههای سنی در همه ابعاد سلامت با هدف فراهم کردن زمینه برای استفاده از تمام امکانات و توانمندی های استان، تاکید بر شناسایی عوامل خطر بیماری های غیرواگیر، سبک زندگی ارتقاء دهنده سلامت و تعیین وضعیت موجود شاخص های سلامت اجرا می شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

   

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.