سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

اختراع دستگاه تجسمگر چند منظوره آموزشی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختراع دستگاه تجسمگر چند منظوره آموزشی در خراسان جنوبی

محقق بیرجندی دستگاه تجسمگر چند منظوره آموزشی اختراع کرد .


رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی گفت : این دستگاه توسط آقای امیرآبادی زاده یکی از اعضای هیأت علمی این دانشگاه اختراع شده که در زمینه ها ی مختلف آموزشی ، پژوهشی ، آزمایشگاهی ، اداری و.... کاربرد زیادی دارد.


آقای رضایی افزود : تجسمگر چند منظوره قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالا و جابجایی در تمام جهات را داراست و اندازه آن بسیار کوچک و قابل حمل است که به صورت همزمان می تواند کار دستگاههای ویژولایزر ، اورهد ، اوپک ، استرئو میکروسکوپ و میکروسکوپ را برای استاد و دانشجو با کیفیت بسیار بالا انجام دهد .

وی گفت : دستگاه تجسمگر قابل اتصال به رایانه ، تلویزیون و دیتا پروژکتور است و با توجه به چند منظوره بودنش مشابه خارجی ندارد .

آقای امیرآبادی زاده مخترع تجسمگر چند منظوره هم گفت : ویژولایزر یک دستگاه خارجی است که فقط یکی از کارهای تجسمگر را انجام می دهد و قیمت آن حدود 4 میلیون تومان است در صورتی که قیمت تجسمگر که همزمان کار چند دستگاه را انجام می دهد حد اکثر 5/1 میلیون تومان است.

آقای امیرآبادی زاده افزود : با وجود دستگاه تجسمگر چند منظوره دیگر نیازی به خرید دستگاههای خارجی نیست و از خروج ارز از کشور به مقادیر زیاد جلوگیری می شود که امکان صادرات آن به کشور های همسایه نیز وجود دارد.

وی در خصوص کاربردهای مختلف دستگاه تجسمگر گفت : این دستگاه در تمامی مراکز آموزشی دانشگاهی و مدارس برای ارائه همه دروس ،صفحه کتاب ،شکل و ....با درشتنمایی بالا و دلخواه از طریق دیتا پروژکتور و ال سی دی و مانیتور رایانه به دانشجویان و دانش آموزان می تواند استفاده شود .

مراکز اداری ، سازمانی ، آزمایشگاهی ، بانکها ، مراکز تعمیر موبایل و طلاسازی نیز می توانند از تجسمگر چند منظوره در زمینه های مختلف استفاده کنند .

دستگاه تجسمگر چند منظوره با شماره 36531 در اداره کل ثبت اختراعات کشور به ثبت رسیده است .