سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

اخبار کوتاه فرهنگی ( 8 اردیبهشت ) - نمایش محتوای خبر

 

 

اخبار کوتاه فرهنگی ( 8 اردیبهشت )

رسانه های استان در حوزه اقتصاد مقاومتی پیشگام باشند، راه اندازی واحد مستقل جهاد دانشگاهی در قاین، فردوس ، میزبان 37 گروه نمایشی در مسابقات هنرهای نمایشی

-رسانه های استان در حوزه اقتصاد مقاومتی پیشگام باشند:

رضایی مسئول بسیج رسانه استان در اولین جلسه شورای عالی بسیج رسانه با اشاره به اینکه رسانه ها نقش موثری در تبیین اقتصاد مقاومتی در جامعه دارند گفت : تشکیل کارگروه اقتصاد مقاومتی، تقویت و حمایت از تولیدات داخلی، انعکاس فعالیتهای اقتصادی کوچک در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی، نشست با مدیران مرتبط اقتصاد مقاومتی از جمله برنامه های بسیج رسانه استان است.

-راه اندازی واحد مستقل جهاد دانشگاهی در قاین :

هروی، نماینده مردم شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در شورای اداری قاین با اشاره به ظرفیت های علمی و فرهنگی این شهرستان از راه اندازی واحد مستقل جهاد دانشگاهی خبر داد.

فرماندار قاین هم با بیان اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رییس جمهور تشکیل شده از همه مسئولان خواست تا با ارائه پیشنهادهای خود، در تحقق شعار سال گام های محکم بردارند.

-فردوس ، میزبان  37 گروه نمایشی در مسابقات هنرهای نمایشی:

فردوس ، میزبان  37 گروه نمایشی در مسابقات هنرهای نمایشی خواهد بود.

این مسابقات با حضور دانش آموزان مقطع متوسطه اول و دوم از شهرستانهای بیرجند، نهبندان، طبس، قاین، سرایان، فردوس، زیرکوه و درمیان برگزار می شود.

چهارشنبه (مورخ  8 اردیبهشت ) 13 گروه نمایشی پسران در سه بخش تئاتر صحنه ای، تاتر عروسکی و نمایش نامه خوانی به روی صحنه رفتند و پنجشنبه (مورخ 9 اردیبهشت ) نیز 24 گروه نمایشی دختران با هم رقابت می کنند.

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی