جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

اخبار کوتاه اقتصادی - نمایش محتوای خبر

 

 

اخبار کوتاه اقتصادی

تاکید بر استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ی ملی برای ایجاد اشتغال ، پیشرفت 37 درصدی کارخانه فرآوری سیلیس ، نانوایان با انتخاب آرد مرغوب ، کیفیت نان را بالا ببرند

-تاکید بر استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ی ملی برای ایجاد اشتغال :

حجت الاسلام عبادی نماینده مردم شهرستانهای بیرجند ، درمیان و خوسف  در مجلس شورای اسلامی در سفر به تعدادی از روستاهای بخش مرکزی درمیان گفت: با توجه به قرار گرفتن استان خراسان جنوبی در ردیف مناطق کم برخودار، تسهیلات صندوق توسعه ملی با سود کم فرصتی است برای اشتغال جوانان که باید مورد توجه قرار گیرد.

تامین آب شرب ، پوشش کامل تلفن همراه ، آسفالت  راه ها ، احداث بند های خاکی و سیل بند ، از مهم ترین خواسته های مطرح شده روستاییان این منطقه بود.

-پیشرفت 37 درصدی کارخانه فرآوری سیلیس :

اردونی ،رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت نهبندان در کمیته اشتغال این شهرستان از پیشرفت 37 درصدی طرح احداث کارخانه فرآوری سیلیس خبر داد و گفت: این کارخانه با سرمایه گذاری 80 میلیارد ریالی در5 کیلومتری روستای دهسلم نهبندان درحال اجرا است و با بهره برداری از این طرح برای 32 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود.

-نانوایان با انتخاب آرد مرغوب ،  کیفیت نان را بالا ببرند :

محمدی مدیر کل غله استان در کارگروه آرد و نان در سرایان گفت : با آزادسازی نانوایی ها ، نانوایان این امکان را دارند که از هر کارخانه ای که آرد با کیفیت تری دارد خرید کنند ، اینکار باعث ایجاد رقابت در بین کارخانه های آرد و رضایت نانوایان می شود.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی