سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

اخبار کوتاه اقتصادی - نمایش محتوای خبر

 

 

اخبار کوتاه اقتصادی

86 هزار و 507 ليتر سوخت قاچاق از ابتداي امسال در نهبندان کشف و ضبط شد ، گردهمایی کارگزارن بیمه اجتماعی شهرستانهای فردوس سرایان و بشرویه ، بررسی مشکلات روستائیان شهرستان زیرکوه ، بررسی مشکلات شهرهای سرایان –آیسک و سه قلعه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ، توسعه خط تولید دومین کارخانه کاشی و سرامیک استان

-توسعه خط تولید دومین کارخانه کاشی و سرامیک استان :

با تجهیز این کارخانه به ماشین آلات پیشرفته ششمین خط تولید این کارخانه راه اندازی شد .

تولید کاشی در ابعاد بزرگتر و افزایش سطح تولید از 48 به 60 هزار متر مربع در روز از مهمترین اهداف توسعه

ی این کارخانه است.

-بررسی مشکلات شهرهای سرایان –آیسک و سه قلعه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار :

اشتغال ومسکن جوانان،مشکلات بخش کشاورزی،نبود امکانات تفریحی فرهنگی و اقامتی  از جمله مسائل مطرح شده در این جلسه بود که معاون عمرانی استاندار قول پیگیری داد.

وی در این دیدار از طرح های عمرانی شهرداری سرایان ،استخر ذخیره آبهای سطحی و بازارچه شهرداری در شهر سه قلعه و همچنین روستای بغداده و  منطقه گردشگری کریمو- مصعبی  بازدید کرد.

-بررسی مشکلات روستائیان شهرستان زیرکوه :

جمعی از مسئولان شهرستان زیرکوه در بازدید از 9 روستای مرزی بخش مرکزی این شهرستان با مشکلات روستاییان در خصوص  راههای  عشایری،آب آشامیدنی،طرح هادی، بهداشت و درمان ،کمبود امکانات ورزشی و آموزشی آشنا شدند.

خانزاده فرماندار زیرکوه با اشاره به مستعد بودن منطقه در پرورش دام و طيور گفت: با توجه به بحران کم آبی ،فعالیت در این زمینه ها می تواند به اشتغال در منطقه کمک کند.

همچنین 34هکتار از اراضی پایین دست دره تجنود برای کشاورزی به مردم واگذار  شد.

-گردهمایی کارگزارن بیمه اجتماعی شهرستانهای فردوس سرایان و بشرویه :

 فرج زاده مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان در فردوس گفت : هر روستایی که حداقل 65 سال سن و 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، می تواند از مزایای مستمری استفاده کند.

-86 هزار و 507 ليتر سوخت قاچاق از ابتداي امسال در نهبندان کشف و ضبط شد :

بسطامي مدير شرکت پخش فرآورده هاي نفتي نهبندان خواستار برخورد قاطع با قاچاقچيان سوخت در اين شهرستان شد و گفت: برخورد نکردن جدي با قاچاقچيان سوخت در اين شهرستان کار را براي کنترل عرضه سوخت دشوار کرده است.

اردوني رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت نهبندان هم با اشاره به فعالیت 3 تعاوني مرزنشين در این شهرستان از دریافت مجوز خرده فروشي در بازارچه مرزي دوکوهانه خبرداد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی