سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

اخبار کوتاه اقتصادی - نمایش محتوای خبر

 

 

اخبار کوتاه اقتصادی

کاهش وابستگی به حمایتهای دولتی در دستور کار تعاونگران ، مصوباتی برای تنظیم هر چه بهتر بازار استان ، تحقق 59 درصدی اشتغال تعهد شده در شهرستان درمیان ، مدیریت منابع آبی اولویت جهاد کشاورزی

-مدیریت منابع آبی اولویت جهاد کشاورزی :

فرماندار سرایان در جلسه  تودیع و معارفه مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان گفت: مدیریت منابع آبی اولویت اصلی جهاد کشاورزی است که تا کنون بیش از 300کیلومتر لوله گذاری انجام و6رشته قنات نیز مرمت شده است.

کریمی افزود:35 درصد اشتغال استان در بخش کشاورزی است.

در این جلسه «سلیمانی» بعنوان سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان منصوب و از خدمات «کیانی » تجلیل شد.

-تحقق 59 درصدی اشتغال تعهد شده در شهرستان درمیان :

فرماندار درمیان در کارگروه اشتغال این شهرستان گفت:میزان تعهد اشتغال این شهرستان امسال 615 فرصت شغلی جدید است که تاکنون، 363 فرصت شغلی معادل 59 درصد آن محقق شده است.

بشیری زاده با بیان اینکه39 تعاونی در این شهرستان فعالند افزود:میزان سرمایه گذاری تعاونی های شهرستان بالغ بر 2 میلیارد و 249 میلیون ریال است.

-مصوباتی برای تنظیم هر چه بهتر بازار استان :

کمیسیون تنظیم بازار استان امروز تشکیل و ساماندهی خودروهای عرضه ی میوه و تره بار در بیرجند ، ذخیره سازی میوه شب عید و صادرات مرغ و تخم مرغ به افغانستان مهمترین موضوعاتی بود که در این جلسه بررسی شد.

-کاهش وابستگی به حمایتهای دولتی در دستور کار تعاونگران :

کلانتری ، معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  در جمع مدیران حوزه ی تعاون استان بر هماهنگی بیشتر  دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی