جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

اخبار کوتاه اقتصادی ( 6 مذهبی ) - نمایش محتوای خبر

 

 

اخبار کوتاه اقتصادی ( 6 مذهبی )

نرخ بیکاری در فردوس 42.2 درصد است ، برگزاری کارگروه آرد و نان شهرستان خوسف ، توانمندسازی زنان روستایی با توسعه صندوقهای خرد ، نرخ طلا در بازار امروز استان

-نرخ بیکاری در فردوس 42.2 درصد است :

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی در کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان فردوس نرخ بیکاری این شهرستان را پنج درصد و نرخ مشارکت اقتصادی را 42.2 درصد اعلام کرد.

- برگزاری کارگروه آرد و نان شهرستان خوسف :

فرجامی فرد فرماندار خوسف در کارگروه آرد و نان شهرستان خوسف گفت: سهمیه ی آرد نانوائی ها و مردم روستاهای بخش مرکزی و جلگه ماژان از 5/7 کیلوگرم به 10 کیلو افزایش یافته است .

بیجاری سرپرست اداره صنعت-معدن و تجارت خوسف هم گفت:در یک ماه گذشته 3 نانوائی متخلف که در زمینه عرضه آرد خارج از شبکه فعالیت داشتند 5 میلیون تومان جریمه شدند.

-توانمندسازی  زنان روستایی با توسعه صندوقهای خرد :

به گفته آرزومندان معاون ترویج جهاد کشاورزی استان 76 صندوق خرد زنان با 3 هزار و 600 عضو در خراسان جنوبی فعال است و تا پایان سال 55 صندوق دیگر در استان راه اندازی خواهد شد.

80 درصد سرمایه این  صندوقها آورده اعضا و 20 درصد باقی مانده را دولت در قالب  کمکهای بلاعوض  به این صندوقها پرداخت می کند.

-نرخ طلا در بازار امروز استان :

هر گرم طلای 18عیار، امروز در بازار استان، 94 هزار و 950 تومان داد و ستد شد که در مقایسه با روز گذشته  299 تومان کاهش یافته است.

سکه کامل بهارآزادی طرح جدید هم امروز 929 هزار تومان خرید و فروش شد.

نیم سکه 473 هزار تومان و ربع سکه نیز 264 هزار  تومان فروخته شد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی