سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

اخبار کوتاه اقتصادی ( 5 بهمن ) - نمایش محتوای خبر

 

 

اخبار کوتاه اقتصادی ( 5 بهمن )

تنها 36 درصدبیکاران مهارت کسب و کاردارند ، بهره برداری از 7 واحد دامداری در فردوس ، اجرای 13 طرح آب و فاضلاب روستایی در شهرستان نهبندان ، نرخ طلا در بازار امروز استان

-تنها 36 درصدبیکاران مهارت کسب و کاردارند :

سنجری مدیر کل ،کار در ستاد ساماندهی امور جوانان گفت: در 9 ماه امسال در استان 8 هزار و 300 جوینده کار شناسایی شده که تنها 36 درصد آنان دارای مهارت بودند.

 عزیززاده مدیر کل ورزش و امور جوانان نیز از اجرای  250 برنامه در دهه فجر  امسال خبر داد . یادواره ورزشکاران شهید، جشنواره ازدواج و مسابقه قویترین مردان ایران، از برنامه های این دهه است .

-بهره برداری از 7 واحد دامداری در فردوس :

7 واحد دامداری در فردوس به بهره برداری رسید .

آقای مهمیز مدیر جهاد کشاورزی  فردوس گفت: این واحد ها با هزینه 13 میلیارد و 508 میلیون ریال و با مجموع ظرفیت پرورش 250 رأس گاو در شهر اسلامیه و روستای حسین آباد به بهره برداری رسید که برای 16نفر نیز شغل ایجاد کرد .

-اجرای 13 طرح آب و فاضلاب روستایی در شهرستان نهبندان :

به گفته مدیر امور آب و فاضلاب روستایی نهبندان این تعداد طرح با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 155 میلیون تومان در حال اجراست که 750 خانوار از مزایای آن آن بهره مند خواهند شد.

صادقی افزود:این طرح ها شامل احداث مجتمع های و اصلاح و بازسازی شبکه های آب شرب روستایی است.

-نرخ طلا در بازار امروز استان :

هر گرم طلای 18عیار، امروز در بازار استان، 105 هزار  و 380 تومان داد و ستد شد که در مقایسه با روز گذشته  395  تومان کاهش داشته است.

سکه کامل بهارآزادی طرح جدید هم امروز یک میلیون و 40 هزار تومان خرید و فروش شد.

نیم سکه 520 هزار تومان و ربع سکه نیز 265 هزار  تومان فروخته شد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی