سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

اخبار کوتاه اقتصادی ( 30 دی ) - نمایش محتوای خبر

 

 

اخبار کوتاه اقتصادی ( 30 دی )

بیمه محصولات کشاورزی گامی برای توسعه این بخش ، اجرای133 طرح اشتغالزایی در بیرجند ، تشکیل جلسه کمیته اشتغال شهرستان سربیشه ، تاکید بر تعامل و همکاری بانک ها در رفع مشکلات اصناف ، گشایش نمایشگاه مبلمان و دکوراسیون داخلی طبس ، گردهمایی مدیران عامل تشکلهای تعاون روستایی نهبندان ، نرخ طلا در بازار امروز استان

-بیمه محصولات کشاورزی گامی برای توسعه این بخش :

غنچه مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی استان در جلسه هم اندیشی صتدوق بیمه محصولات کشاورزی شهرستان خوسف حق بیمه دریافتی از کل کشاورزان و دامداران استان را 38 میلیارد و 296 میلیون ریال عنوان کرد .

وی افزود: تاکنون 121 میلیارد و 897 میلیون ریال غرامت به کشاورزان پرداخت شده است.

-اجرای133 طرح اشتغالزایی در بیرجند :

133 طرح اشتغالزایی در بیرجند اجرا شد .

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بیرجند گفت: این طرح ها با پرداخت 10 میلیارد و 470 میلیون ریال تسهیلات از آغاز امسال به نیازمندان این شهرستان ایجاد شده است .

آقای  قریب  افزود: بیشترین طرح های خوداشتغالی در زمینه های کشاورزی، دامپروری، خدمات، صنعت و صنایع دستی ایجاد شده است  .

- تشکیل جلسه کمیته اشتغال شهرستان سربیشه :

راستگو رئيس اداره تعاون ،كار ورفاه اجتماعي شهرستان سربیشه در جلسه كميته اشتغال و سرمايه گذاري این شهرستان گفت: تعهد اشتغال شهرستان سربیشه امسال  842 نفر بوده است که تاکنون برای 882 نفر شغل ایجاد شده است.

-تاکید بر تعامل و همکاری بانک ها در رفع مشکلات اصناف :

فرماندار شهرستان بشرویه در جلسه بررسی مشکلات اصناف و بازاریان این شهرستان گفت: با توجه به كمبود نقدينگي ، تعامل بانك های عامل در پرداخت تسهیلات به بازاریان ضروری است.

در این جلسه مشکلات مالی نانوایی های این شهرستان هم بررسی شد.

-گشایش نمایشگاه مبلمان و دکوراسیون داخلی طبس :

در این نمایشگاه تولید کنندگانی از شهرستان طبس و تهران تولیدات خود را در  53 غرفه  به مدت 5 روز  در سالن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی طبس در معرض دید علاقمندان قرار دادند.

-گردهمایی مدیران عامل تشکلهای تعاون روستایی نهبندان :

در نشست  مدیران عامل تشکلهای تعاون روستایی شهرستان نهبندان برای اعطای تسهیلات اشتغالزایی در زمینه صنایع دستی و واگذاری سند ساختمان تنها کارگاه روغن کشی زیتون به اتحادیه تعاون روستایی نهبندان موافقت شد .

-نرخ طلا در بازار امروز استان :

هر گرم طلای 18عیار، امروز در بازار استان، 105 هزار  و 430 تومان داد و ستد شد که در مقایسه با روز گذشته  680  تومان افزایش داشته است.

سکه کامل بهارآزادی طرح جدید هم امروز یک میلیون و 38 هزار تومان خرید و فروش شد.

نیم سکه 515 هزار تومان و ربع سکه نیز 270 هزار  تومان فروخته شد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی