سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۱۳ آذر ۱۴۰۰

اخبار کوتاه اقتصادی ( 23دی ) - نمایش محتوای خبر

 

 

اخبار کوتاه اقتصادی ( 23دی )

توسعه صنایع دستی، توسعه درآمد صنعتگران ، افتتاح 28 طرح در شهرستان زیرکوه در دهه فجر امسال ، مبارزه با قاچاق کالا مبارزه با بیکاری است ، نرخ طلا در بازار امروز استان

-توسعه صنایع دستی، توسعه درآمد صنعتگران:

باقری فرماندار بشرویه در نشست تخصصی صنایع دستی ، جذب گردشگر ، ایجاد بازارچه های دایمی صنایع دستی و استفاده از ایده های نو در تولید صنایع را از راهکارهای رونق این صنعت عنوان کرد .

رونمایی از لباس 100 ساله بافته شده در بشرویه و همچنین اولین لباس تولید شده توسط هنرآموزان پارچه بافی در بشرویه از جمله برنامه های این نشست بود .

-افتتاح 28 طرح در شهرستان زیرکوه در دهه فجر امسال:

خان زاده فرماندار زیرکوه اعتبار این طرح ها را بیش از 10 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت : افتتاح آسفالت دو راه روستایی و مرحله 1 و 2 مجتمع آبرسانی آهنگران از مهمترین این طرح هاست که  حدود 35000 نفر از مزاياي اين طرحها برخوردار خواهند شد .

-مبارزه با قاچاق کالا مبارزه با بیکاری است:

باقری فرماندار بشرویه در جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز این شهرستان گفت : استفاده از کالاهای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا نیازمند عزم ملی و فرهنگ سازی است که خود اشتغالی و درآمد را برای مردم منطقه به همراه دارد .

-نرخ طلا در بازار امروز استان :

هر گرم طلای 18عیار ، امروز در بازار استان ، 94 هزار و 900 تومان داد و ستد شد که در مقایسه با روز گذشته هزار و 100 تومان کاهش داشته است .

سکه کامل بهارآزادی ، طرح جدید هم امروز ، 932 هزار تومان خرید و فروش شد .

نیم سکه 474 هزار تومان و ربع سکه نیز 258 هزار تومان فروخته شد .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی