جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

اخبار کوتاه اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

اخبار کوتاه اجتماعی

بررسی مشکلات مردم روستاهای حجت آباد،فتح اباد و بخش ارسک شهرستان بشرویه، 150 نیازمند شهر حاجی آباد مهمان سفره افطار موسسه خیریه آبشار عاطفه ها، مشکلات مردم بخش شاسکوه روی میز فرماندار زیرکوه، سفیران پیشگیری از اعتیاد در راه مبارزه با این بلای خانمان سوز، حلقه های صالحین، عامل گسترش وحدت و یکپارچگی، صرفه جویی تنها راه عبور از تابستان کم آب، بهره برداری از دو طرح ورزشی در شهرستان قاین استان خراسان جنوبی

- بررسی مشکلات مردم روستاهای حجت آباد،فتح اباد و بخش ارسک شهرستان بشرویه:

خشک شدن آب قنات روستاها، فروش دام شیری به دلیل مشکلات عدیده دامداران در پرداخت تسهیلات با سود بالا، بیکاری جوانان و تعطیلی شرکت ها و واحدهای پرورش دام و طیور از جمله مشکلات اهالی این روستاها بود که امیرحسنخانی نماینده مردم شهرستان های بشرویه، فردوس، طبس و سرایان در مجلس شورای اسلامی برای رفع آن قول مساعد داد.

- 150 نیازمند شهر حاجی آباد مهمان سفره افطار موسسه خیریه آبشار عاطفه ها: 

به گفته خانم برزگر مسئول موسسه خیریه مردم نهاد آبشار عاطفه ها شهرستان زیرکوه در این موسسه تاکنون برای تامین جهیزیه  70  عروس و 80  خانواده نیازمند پرونده تشکیل شده که به 4 نفر از نوعروسان در میلاد حضرت علی (ع) جهیزیه و به تعدادی از خانواده های نیازمند سبد غذایی اهدا شد.

- مشکلات مردم بخش شاسکوه روی میز فرماندار زیرکوه:

کمبود آب شرب، اشتغال، مسکن، لایروبی قنوات، ممیزی مراتع دام و خرید تضمینی دام مهمترین مشکلات ساکنان 7 روستای بخش شاسکوه از فرماندارشان بود که خانزاده برای رفع آنها قول پیگیری داد.

- سفیران پیشگیری از اعتیاد در راه مبارزه با این بلای خانمان سوز:

در همایش سفیران پیشگیری از آسیب های اجتماعی شهرستان خوسف، هشتاد نفر از دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی روستاها و روحانیون مبلغ به عنوان سفیران پیشگیری از اعتیاد، حکم ابلاغی خود را دریافت کردند تا راهی روستاهای هدف شوند.

زندی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان گفت: خراسان جنوبی 97 شهید مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده است و باید بدانیم مبارزه با این منکر اجتماعی وظیفه همه است.

در این همایش از فعالان مبارزه با مواد مخدر خوسف هم قدردانی شد.

- حلقه های صالحین، عامل گسترش وحدت و یکپارچگی:

در همایش سرگروه های حلقه های صالحین و فرماندهان پایگاه های بسیج شهرستان سرایان، اختلاف و تفرقه در روابط انسان ها، اولین نقشه شیطان عنوان و بر تلاش بر تحکیم روابط فردی و اجتماعی از طریق حلقه های صالحین تاکید شد.

- صرفه جویی تنها راه عبور از تابستان کم آب:

صرفه جویی تنها راه عبور از تابستان کم آب است.

به گفته رییس اداره آبفای شهرستان قاین17 حلقه چاه روزانه 6 میلیون و 147 هزار متر مکعب آب مصرفی بیش  از 25 هزار مشترک قاینی را تامین می کند و برنامه ریزی صحیح شهروندان این منابع محدود آب را مدیریت می کند.

متوسط مصرف هر شهروند قاینی 200 لیتر در روز است.

- بهره برداری از دو طرح ورزشی در شهرستان قاین استان خراسان جنوبی:

دو طرح ورزشی در شهرستان قاین استان خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.

این طرح ها شامل زمین چمن و استخر شنای سر پوشیده است که برای ساخت آن 15 میلیارد ریال از محل اعتبارات اداره کل ورزش و امور جوانان خراسان جنوبی هزینه شده است.

زمین چمن با مساحت 8 هزار متر مربع و استخر شنا با زیربنای هزار و 300 متر مربع ساخته شده است.

منبع: معاونت خبر صدا وسیمای خراسان جنوبی