جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

اخبار کوتاه اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

اخبار کوتاه اجتماعی

ویزیت رایگان 670 بیمار در زیرکوه ، افزایش دو برابری اعتبارات شهرداری شوسف ، افتتاح 50 هکتار طرح هلالی آبگیر و 30 هکتار بوته‌کاری در منطقه حاجی میرک ، توزیع نهال بین نمازگزاران جمعه بیرجند

-ویزیت رایگان 670 بیمار در زیرکوه :

این بیماران توسط دو پزشک و 4 پرستار که از لشکر محمد رسول الله تهران به این شهرستان سفر کرده بودند در مدت 4 روز ویزیت شدند.

برای 270 نفر خدمات دندانپزشکی شامل جرم گیری، عصب کشی، پرکردن و کشیدن دندان انجام شد و  400 نفر نیز خدمات چشم پزشکی دریافت کردند.

-افزایش دو برابری اعتبارات شهرداری شوسف:

فرماندار نهبندان در مراسم  معارفه شهردار جدید شوسف به افزایش 2 برابری اعتبارات شهرداری شوسف اشاره کرد و گفت : برای توسعه و عمران شهری شوسف 950 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

در این مراسم عمانی به عنوان شهردار جدید شوسف معرفی و از زحمات محمدی شهردار سابق قدردانی شد .

-افتتاح 50 هکتار طرح هلالی آبگیر و 30 هکتار بوته‌کاری در منطقه حاجی میرک:

غلامی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فردوس از افتتاح 50 هکتار طرح هلالی آبگیر و 30 هکتار بوته‌کاری در منطقه حاجی میرک خبر داد .

وی گفت: این پروژه با اعتبار 25 میلیون تومان در هفته منابع طبیعی بهره‌برداری می شود.

-توزیع نهال بین نمازگزاران جمعه بیرجند :

در آستانه روز درختکاری، صدها نهال کاج بین نمازگزاران جمعه بیرجند، توزیع شد .

این نهال ها از سوی اداره منابع طبیعی بیرجند بین نمازگزاران توزیع شد تا با کاشت آن علاوه بر توسعه فضای سبز بیرجند، از افزایش ریزگردها در هوای شهر و استان جلوگیری شود.

کاج از گونه های مقاوم به خشکی و کم آبی است که با توجه به آب و هوای خشک و کویری خراسان جنوبی، برای کاشت در این استان مناسب است.

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی