سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

اخبار کوتاه اجتماعی ( 26 اردیبهشت ) - نمایش محتوای خبر

 

 

اخبار کوتاه اجتماعی ( 26 اردیبهشت )

طلاب و روحانیون شهرستان قاین خشم و نفرت خود را در صدور حکم اعدام شیخ نمر اعلام کردند ، اعلام برنامه های سالروز آزادسازی خرمشهر در طبس ، ساخت 100 واحد مسکونی برای معلولان در خضری دشت بیاض، تشییع پیکردو شهید گمنام در زهان ، گرامیداشت چهلمین روز شهادت شهید رضا حسینی چهکند

-طلاب و روحانیون شهرستان قاین خشم و نفرت خود را در صدور حکم اعدام شیخ نمر اعلام کردند :

روحانیون ، طلاب و اساتید حوزه علمیه جعفریه قاین در اعتراض به صدور حکم اعدام شیخ نمر توسط دولت سعودی  با تعطیل کردن دورس حوزه اعتراض خود را از این اقدام اعلام کردند.

حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه و رئیس حوزه علمیه قاین در این مراسم با بیان اینکه عربستان دولتی قبیله ایی و تحت سیطره آمریکاست گفت: عربستان مسبب طبعات زیادی در عراق ، سوریه و یمن است.

-اعلام برنامه های سالروز آزادسازی خرمشهر در طبس :

سرهنگ عباسیان  جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه طبس تجدید میثاق با شهدا در امامزاده وگلزار شهدای این شهر ،صبحگاه مشترک نیروهای نظامی وانتظامی وبرگزاری یادواره شهدا در روستای دشتغران را از مهم ترین برنامه های سالروز آزاد سازی خرمشهر در این شهر  اعلام کرد .

-ساخت 100 واحد مسکونی برای معلولان در خضری دشت بیاض :

اکبری مطلق مدیر کل بهزیستی در جمع مردم خضری دشت بیاض گفت:  در استان 2 هزار و 200 واحدمسکونی  برای معلولان ساخته شده که 100 واحد ان در خضری دشت بیاض وروستاهای اطراف آن است.

-تشییع پیکردو شهید گمنام در زهان :

مردم شهید پرور و متدین خراسان جنوبی دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس را همزمان با سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) تشییع و به خاک سپردند.

مجنونی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: پیکر مطهر دو شهید گمنام بر دوش مردم شهید پرور شهر زهان تشییع و در پارک دانشجوی این شهر آرام گرفتند.

این دو شهید گمنام 19 و21 ساله بودند که در مناطق عملیاتی مجنون و زبیدات عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمدند .

-گرامیداشت چهلمین روز شهادت شهید رضا حسینی چهکند :

در مراسمی چهلمین روز شهادت شهید رضا حسینی چهکند گرامی داشته شد.

حجت الااسلام فلسفی امام جمعه مود در این مراسم گفت: شهدا مظهر اقتدار و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند .

شهید رضا حسینی  چهکند به همراه چهار نفر دیگر دردر گیری با اشرار مسلح در جکیگور استان سیستان و بلوچستان  به درجه رفیع شهادت نایل آمد .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی