سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

اخبار کوتاه اجتماعی ( 16 آذر ) - نمایش محتوای خبر

 

 

اخبار کوتاه اجتماعی ( 16 آذر )

اخبار کوتاه اجتماعی ( 16 آذر )

-جلسه رابطان بهداشت شهرستان سربیشه :

معاونت شبکه بهداشت و درمان شهرستان سربیشه در جلسه رابطین بهداشت این شهرستان گفت : شهرستان سربیشه 56 رابط بهداشتی دارد که 32 رابط درشهر سربیشه و 24 رابط در مود فعال هستند.

عباسپور جمع شدن زباله ها در زمین های بلااستفاده سطح شهر و  نگهداری دام در منازل  را از جمله معضلات بهداشتی در شهرستان سربیشه دانست .

-جلسه شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان زیرکوه :

در جلسه شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان زیرکوه مصوب شد: دوره آموزشی مهارتهای زندگی با محوریت آشنایی با مواد مخدر و اثرات سوء آن برگزار شود و اداره بهزیستی هم راه اندازی سمن ها را با جدیت بیشتری پیگیری کند.

-معارفه رییس اداره تبلیغات اسلامی و بخشدار مرکزی شهرستان نهبندان :

در جلسه معارفه رییس اداره تبلیغات اسلامی و بخشدار مرکزی نهبندان امام جمعه نهبندان خواستار اعزام روحانی به مناطق مختلف این شهرستان شد.

حجت‌الاسلام لطفیان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان هم در این زمینه قول مساعد داد.

در پایان این مراسم حجه الا سلام عباسی به عنوان رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی و محمدرضا آهنی به عنوان بخشدارمرکزی نهبندان معرفی  شدند.

-برگزاری کارگاه آموزشی تغذیه اصولی باغ های پسته- اسفدن :

در کارگاه آموزشی یک روزه که با حضور بیش از 100 نفر از باغداران پسته در اسفدن برگزار شد ،  شركت كنندگان در خصوص نحوه مبارزه با آفات درختان پسته و تغذیه اصولی و متعادل آموزش های لازم را فرا گرفتند .

-جریمه حدود 9 میلیون ریالی یک متصدی نانوایی متخلف در خراسان جنوبی:

یک متصدی نانوایی متخلف در شهرستان بیرجند حدود 9 میلیون ریال جریمه شد .

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: به دنبال گزارش ارسالی از سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مبنی بر گرانفروشی ، نصب نکردن نرخ نامه و عرضه خارج از شبکه آرد یک متصدی نانوایی در بیرجند، پرونده ای برای این نانوایی در تعزیرات حکومتی تشکیل شد.

آقای انصاری افزود: پس از بررسی اتهامات وارده به این متصدی و تحقیق درست بودن آن ، این متصدی نانوایی متخلف  به پرداخت حدود 9 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی